Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.12.2019 22:01
Xbox Series X
5386V

Xbox Series X będzie bardzo potężny? Moc i pełne wymiary na świetnym podsumowaniu

Xbox Series X został odsłonięty przez Microsoft, więc sympatycy marki Xbox mogą już szykować się na przyszłoroczną premierę. W Sieci wylądowało bardzo interesujące podsumowanie, które powinno zainteresować dosłownie wszystkich graczy.

Microsoft w ubiegły tygodniu zaskoczył prezentując Xboksa Series X, który trafi na rynek pod koniec przyszłego roku i zapewni zupełnie nową jakość rozgrywki. Korporacja z Redmond potwierdziła szereg informacji, które zostały podsumowane przez dziennikarzy z WindowsCentral.

Redakcja udowodniła już swoje dojścia do przedstawicieli Microsoftu i w sytuacji Xboksa Series X możemy wierzyć, że posiadają aktualne i dobre dane. Ich zdaniem sprzęt posiada 157 mm szerokości i 312 mm wysokości. Na przednim panelu znajduje się port USB-A oraz warto zwrócić uwagę na małe nóżki, które mogły zostać pominięte na pierwszych materiałach.

Xbox Series X będzie faktycznie potężny?

Microsoft wciąż nie przedstawił ostatecznych danych dotyczących mocy obliczeniowej, ale zdaniem redakcji – Xbox Series X skorzysta z GPU AMD o mocy obliczeniowej 12 teraflopów (RDNA) oraz aż z 16GB pamięci GDDR6 RAM (13GB dla deweloperów, 3 dla systemu). Jeśli faktycznie urządzenie otrzyma taką moc, to tym razem deweloperzy na pewno nie będą narzekać na brak odpowiedniej wydajności już na początku generacji.

Na przedstawionej grafice pojawia się jeszcze ważna wiadomość, która może być istotnym detalem pod koniec przyszłego roku – sprzęt otrzyma pełne wsparcie Xboksa One i Xboksa 360. Gracze od premiery będą mogli korzystać ze swoich tytułów oraz przykładowo kontrolerów z wciąż aktualnej generacji.

Xbox Series X podsumowanie

Na naszej stronie znajdziecie więcej informacji o Xbox Series X:

Źródło: https://www.windowscentral.com/xbox-series-x

Tagi: gpu gpu amd Xbox series Xbox Series X