Iza Łęcka Iza Łęcka 16.12.2019 07:00
Xbox Series X Halo
6238V

Xbox Series X z dużą liczbą ekskluzywnych gier na start. PS5 może mieć problem

Xbox Series X ma trafić na rynek nie tylko z pełnym wsparciem gier z wciąż aktualnej generacji. Microsoft nie chce popełnić błędu i od premiery zapewni szeroki zestaw ekskluzywnych produkcji. Zupełnie inną strategię może stawiać Sony z PS5.

Na The Game Awards nie tylko poznaliśmy nową generację Microsoftu, ale otrzymaliśmy wgląd w pierwszą produkcję przygotowaną z myślą o next-genie. Na Xbox Series X trafi Senua's Saga: Hellblade 2, jednak gra wciąż znajduje się we wczesnej fazie projektowania, więc nie możemy marzyć o debiucie produkcji Ninja Theory w dniu premiery konsoli.

Microsoft ma jednak nie zawieść swoich fanów i dostarczy na rynek od 12 do 16 ekskluzywnych tytułówtaką informacją podzielił się Anton Logvinov, który jako pierwszy informował o debiucie Death Stranding na PC. Rosjanin w wypowiedzi na temat nowych konsol zaznaczył, że Microsoft zadba o bogaty zestaw produkcji i choć nie wszystkie będą najwyższych lotów, to jednak sama liczba może robić wrażenie.

Dodatkowo, Logvinov otrzymał wiadomość od kolejnego informatora, który potwierdza zupełnie inny scenariusz w przypadku PS5. Na konsoli Sony wśród ekskluzywnych gier na premierę mają pojawić się tylko: Ghost of Tsushima oraz ulepszone The Last of Us 2 i Death Stranding. W doniesieniu przedstawiono tylko szczegóły gier na wyłączność.

Pełnej listy gier dostępnych na premierę PS5 i XSX najprawdopodobniej możemy spodziewać się dopiero za kilka miesięcy. Przyszłoroczne E3 będzie na pewno bardzo emocjonujące, gdyż w trakcie trwania tej imprezy powinniśmy poznać ostateczne szczegóły obu platform.

Mateusz, dziękujemy za odnośniki!

Na naszym serwisie przeczytacie także:

Źródło: Twitter

Tagi: Microsoft PlayStation 5 ps5 Sony Xbox Series X XSX