Iza Łęcka Iza Łęcka 16.12.2019 07:32
Ori and the Will of the Wisps okładka
1089V

Ori and the Will of the Wisps może zadziałać w 120 fps na Xbox Series X

W marcu Ori and the Will of the Wisps zadebiutuje na Xboksie One oraz komputerach osobistych, ale dzięki pełnej Wstecznej Kompatybilności, pod koniec roku tytuł będzie także dostęny na Xbox Series X. Twórcy z Moon Studios już teraz planują kolejną premierę i rozważają wykorzystanie dodatkowej mocy zapewniając rozgrywkę w 120 klatkach na sekundę.

Microsoft zapowiadając Xbox Series X potwierdził dużą moc platformy, która powinna nawet zaoferować rozgrywkę w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę, choć sprzęt obsłuży także gry w 120 fps i 8K. Nie powinniśmy nawet marzyć o 120fps+8K, jednak najwidoczniej testy nowej platformy już trwają, a Moon Studios rozważa zaproponowanie graczom rozgrywki w 120 klatkach na sekundę.

Thomas Mahler potwierdził możliwość wsparcia 120 Hz dla Xbox Series X. Aktualnie zespół jeszcze nie podejmuje się oficjalnych ogłoszeń, jednak reżyser Ori and the Will of the Wisps powiedział wprost – wszystko zależy od Microsoftu. Jeśli więc chcemy Oriego w nowej jakości, to apel graczy do włodarzy korporacji z Redmond nie pozostanie bez echa. Mahler wspomniał, że byłoby miło gdyby to właśnie Ori był jedną z pierwszych gier oferujących takie doświadczenie na konsolach.

W tej sytuacji twórcy najpewniej musieliby zmniejszyć rozdzielczość, lecz jestem przekonana, że wielu graczy może postawić na 1080p przy 120 fpsach – tak dynamiczne tytuły jak Ori mogłyby tylko zyskać na dodatkowej płynności. Jeszcze kilka miesięcy temu mało kto wierzył, że taka rozgrywka będzie możliwa, ale jeśli takie stwierdzenia padają publicznie w przypadku reżysera z Moon Studios, to nic nie wydaje się bezpodstawne i pewnie pierwsze, konkretne testy już się odbyły.

Trzeba pamiętać, że Xbox Series X identycznie jak Xbox One X, będzie automatycznie ulepszał gry wykorzystując dodatkową moc – podobnie jednak jak na aktualnej generacji, deweloperzy otrzymają narzędzia, dzięki którym łatwo zadbają o jeszcze lepsze efekty. Możemy się spodziewać, że pod koniec przyszłego roku nie zabraknie przy niektórych grach adnotacji „Ulepszony dla Xbox Series X”.

Interesuje Was temat nowej generacji? Sprawdźcie wiadomości na naszym portalu:

Źródło: https://www.windowscentral.com/ori-and-will-wisps-may-run-120-fps-xbox-series-x

Tagi: Microsoft Moon Studios Ori and the Will of the Wisps