Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.12.2019 19:05
hbo logo
663V

Odwilż to nowy serial HBO Polska. Znamy pierwsze szczegóły

HBO nie rezygnuje z inwestowania w projekty przygotowane w Polsce. „Odwilż” to nowa produkcja, której reżyserem został Xawery Żuławski. Firma zapowiada serial z „boleśnie dotkliwą historią”.

HBO zamierza stworzyć kolejną produkcję w Polsce. Firma zapowiedziała „Odwilż”, czyli sześcioodcinkowy serial, który jest kolejną oryginalną produkcją HBO przygotowaną w naszym kraju. Za serial będzie odpowiadał Xawery Żuławski – reżyser „Mowy ptaków”, „Krew z krwi” oraz „Wojna polsko-ruska”. Autorką scenariusza została Marta Szymanek, która wcześniej pracowała nad między innymi serialem „Wataha”.

„Odwilż” przedstawi historię policjantki, która ostatnio straciła męża, a teraz zajmie się rozwiązaniem sprawy tajemniczego morderstwa:

„Szczecin, przełom zimy i wiosny. Spod pękającego lodu na powierzchnię wypływa ciało młodej kobiety. Kim była, dlaczego zginęła, kogo po sobie zostawiła? Czy ci, którzy ją dziś opłakują, znali ją naprawdę? Te pytania i poszukiwanie odpowiedzi na nie będą dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, odtwarzającej rolę perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim człowieka w momencie kryzysu.”

Prace na planie ruszą w połowie stycznia 2020 roku, a premiera może odbyć się pod koniec 2020 lub na samym początku 2021 roku. Aktorzy trafią do Szczecina i serial opowie o między innymi temacie żałoby.

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: http://filmozercy.com/wpis/xawery-zulawski-wyrezyseruje-nowy-serial-dla-hbo-znamy-szczegoly

Tagi: HBO hbo polska odwilż serial