Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.12.2019 09:51
Nowy papież
487V

Nowy papież na świetnym zwiastunie od HBO. Data premiery kontynuacji Młodego papieża

"Młody papież" to jeden z najwspanialszych seriali ostatnich lat - rzecz zrealizowano i zagrano (doskonała praca aktorów, w tym przede wszystkim Jude'a Law) w rewelacyjny sposób. Już niedługo obejrzymy kontynuację tej produkcji, czyli "Nowego papieża".

HBO i Canal+ przedstawiają pierwszy długi zwiastun "Nowego papieża", po kilku krótszych teaserach., które mogliśmy zobaczyć wcześniej.

"Nowy papież" jest efektem wielkiej współpracy Sky Atlantic, Canal+ oraz HBO. W 9 nowych odcinkach zobaczymy oprócz powracającego Jude'a Lawa również Johna Malkovicha i w epizodycznych rolach Sharon Stone i Marylina Mansona. Tytułową rolę zagra John Malkovich a Jude Law będzie nadal wcielać się w Piusa XIII, czyli pierwszego amerykańskiego papieża w historii. A w zasadzie to obecnie ex-papieża, bo w międzyczasie wybrana została nowa głowa kościoła katolickiego, co stanowi oś dramaturgii z nowego sezonu.

Reżyserem "Młodego papieża" jest bardzo uzdolniony i doświadczony Paolo Sorrentino. Scenariusz napisali natomiast Umberto Contarello i Stefano Bises.

Premiera "Nowego papieża" odbędzie się 13 stycznia 2020 roku na HBO i Canal+.

Warto sprawdzić:

Tagi: hbo Nowy papież serial zwiastun