Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.11.2019 18:12
Final Fantasy 7 Remake 2 powstaje
1195V

Final Fantasy VII Remake Part 2 w aktywnej produkcji. Twórcy boją się o przyjęcie pierwszej części

Square Enix kolejny raz potwierdza prace nad drugą częścią Final Fantasy VII Remake. Deweloperzy aktualnie nie chcą przedstawiać szczegółów, ponieważ obawiają się o odbiór produkcji debiutującej w marcu.

Final Fantasy VII Remake będzie dostępne na rynku od marca 2020 roku, ale deweloperzy postanowili znacząco rozbudować historię oferując graczom wiele dodatkowych wątków. Z tego powodu opowieść trafi do klientów w kawałkach i Square Enix potwierdza prace nad kontynuacją.

Tetsuya Nomura zajmuje się teraz promocją Final Fantasy VII Remake, ale reżyser gry nie ukrywa, że jego zespół zajmuje się już aktywnym rozwojem nowej części:

„Rozpoczęliśmy już pracę nad kolejną [częścią – red.], ale jestem pewien, że grając w ten tytuł, poszerzymy Twoje oczekiwania, tak jak świat, który wykracza poza Midgar.”

Twórca zaznaczył, że gracze nie muszą obawiać się o skale projektów, ponieważ za każdym razem otrzymamy pełnoprawną produkcję – rozmiar każdej gry będzie na odpowiednim, bardzo wysokim poziomie:

„Szanse na omówienie naszych prawdziwych intencji są niewielkie, ale jeśli chodzi o wielkość gry, o którą wielu pyta - nie ma powodu do zmartwień.”

Samo Midgar jest podobno ogromne, więc deweloperzy zostali zmuszeni do rozrzucenia po świecie kilku wskazówek, by gracze mogli z łatwością przedzierać się przez kolejne lokacje. Nomura podkreślił również, że w grze znajdzie się „mniej miejsca na wyobraźnię”, bo teraz wszystko zostanie lepiej przedstawione niż w oryginalne.

Square Enix obawia się teraz samego przyjęcia, więc możemy oczekiwać, że przed samą premierą pojawi się jeszcze seria materiałów, które lepiej zaprezentują grę i opowiedzą o wszystkich zastosowanych zmianach.

Więcej o Final Fantasy VII Remake:

Źródło: https://uk.ign.com/articles/2019/11/25/final-fantasy-7-remake-part-2-already-being-worked-on

Tagi: Final Fantasy VII Remake square enix