Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 23.11.2019 13:30
Marvel's Avengers kontrowersyjny wygląd
680V

Marvel's Avengers. Twórcy spodziewali się kontrowersji w związku z wyglądem bohaterów

Pierwsze zapowiedzi nadchodzącej gry o grupie superbohaterów spotkały się ze sporą dozą kontrowersji. Twórcy przyznają, że byli na to przygotowani.

Marvel's Avengers to jeden z bardziej wyczekiwanych projektów przyszłego roku. Stoi za tym "druga młodość", którą przeżywają od dekady produkcje Marvela (w związku ze świetnym poziomem całego MCU). Pomimo dobrego pomysłu na grę, nie obyło się bez kontrowersji. 

Te miały związek z wizualnym aspektem przedstawianych bohaterów. Ich twarze odbiegały od tych, które mogliśmy oglądać na dużych ekranach, a wszystko było wynikiem faktu, iż studio nie posiadało praw wizerunkowych konkretnych aktorów. Jak przyznał jednak dyrektor kreatywny z Crystal Dynamics, Shaun Escayg, studio miało świadomość, że będą z tym problemy:

Wiesz, wiedzieliśmy, że to będzie wyzwaniem... Musieliśmy stanąć naprzeciwko dekadzie historii z filmów. Ludzie zapominają  bardzo szybko, ale gdy debiutował pierwszy obraz (Iron Man- przy. red.), to był ten sam kłopot. Ludzie byli wściekli na to, jak wyglądają bohaterowie. Wiedzieliśmy więc, że te kontrowersje się pojawią. 

Twórca ma nadzieję, że świetny poziom rozgrywki przezwycięży niezadowolenie fanów z wyglądu bohaterów

Naszym głównym celem było wykreowanie oryginalnej historii i tego, jak pozostać zgodnym z DNA bohaterów, które przedstawiane było w klasycznych komiksach. 

Jak więc widać, studio doskonale wiedziało, czego oczekiwać. Wydaje się jednak, że nie spodziewali się początkowo aż takiego naporu ze strony graczy, albowiem pod ich wpływem zmienili obraz kilku bohaterów

Więcej o tym tytule znajdziesz na naszej stronie:

Źródło: https://www.gamesradar.com/uk/marvels-avengers-devs-always-expected-a-struggle-to-win-fans-over-to-its-fresh-faced-heroes-says-games-creative-director/

Tagi: Crystal Dynamics Marvel's Avengers Square Enix