Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.12.2019 19:32
PlayStation 5 pad
3375V

PS5 na premierę bez tytułów cross-generacyjnych? Sony chce wyłącznie gier na PlayStation 5

PS5 trafi na rynek pod koniec 2020 roku, czyli w bardzo gorącym okresie, podczas którego aktualna generacja będzie wciąż otrzymywać bardzo mocne tytuły. Mimo to Sony chce podobno zadbać, by wszystkie startowe gry były dostępne wyłącznie na next-genie.

Pierwsze miesiące 2020 roku są przeładowane mocnymi grami. Zagramy w między innymi Dragon Ball Z: Kakarot, Final Fantasy VII Remake, Nioh 2, DOOM Eternal, Cyberpunk 2077, Marvel's Avenger oraz The Last of Us 2. Pewnie większość z tych tytułów trafi w przyszłości na next-geny, jednak wiele na to wskazuje, że Sony chce się zdecydować na nietypowy ruch związany z PS5.

Premiera PS5 z grami tylko na next-gena?

Jason Schreier, który już wielokrotnie udowodnił, że posiada idealne dojścia do deweloperów z całego świata, wspomniał o pewnej ciekawostce – jego zdaniem PS5 ma trafić na rynek wyłącznie z produkcjami przygotowanymi od podstaw na next-geny. Trzeba zaznaczyć: nie mówimy tutaj o pozycjach ekskluzywnych (choć tego Schreier nie sprecyzował), ale o tytułach next-genowych, czyli o takich, w które nie zagramy na PlayStation 4 i Xboksie One.

Dziennikarz Kotaku słyszał już o niektórych grach przygotowywanych na PlayStation 5, ale oczywiście nie mógł wejść w szczegóły. Mimo wszystko koncepcja jest naprawdę interesująca, ponieważ Sony może w ten sposób zachęcić graczy do nowej generacji – chcesz grać w przykładowo nową propozycję Insomniac Games? Kup PS5.

Możemy podejrzewać, że sytuacja jest wyłącznie związana z premierą, a później na PS5 trafi między innymi Watch Dogs Legion (gra jest zapowiedziana na next-geny), ale przynajmniej na początku Sony może oprzeć zestawienie wyłącznie na next-genowych tytułach. Schreier wspomniał także o funkcji PS5, która ma zapewnić natychmiastową rozgrywkę w dostępne tytuły – gracze będą mogli przerwać rozgrywkę w dowolnym momencie bez konieczności zapisu.

A co z Xbox Scarlett?

Dziennikarz Kotaku nie otrzymał podobnych informacji o Xbox Scarlett, ale jego zdaniem Microsoft podąży inną drogą – gry będą dostępne na Xbox Scarlett, Xbox One i PC... W sumie jak wiadomo Halo Infinite będzie jedną z takich produkcji.

Posiadaczy PS4 powinny zainteresować także poniższe wiadomości:

Źródło: https://wccftech.com/playstation-5-launch-titles-cross-gen-rumor/

Tagi: playstation 5 Ps5 Sony