Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.12.2019 15:10
PlayStation Multifunctional Game Controller
2669V

PS5 może skorzystać z tajemniczego pada. Zarejestrowano PlayStation Multifunctional Game Controller

Sony potwierdziło DualShock 5 do PS5, który nie będzie znacząco różnić się pod względem wyglądu od swojego poprzednika, ale firma najwidoczniej pracuje nad dodatkowym padem. PlayStation 5 może otrzymać wsparcie PlayStation Multifunctional Game Controller.

PS5 skorzysta z możliwości DualShocka 5, który ma zapewnić zupełnie nowe doświadczenie. Sony zajęło się dorzucenie haptycznych wibracji (podobne do Joy-Conów od Nintendo Switcha) oraz adaptacyjnych triggerów (L2 i R2 mogą oferoować wybrany przez dewelopera opór). Korporacja może jednak planować dodatkowy sprzęt.

PlayStation Multifunctional Game Controller z rozbudowanymi funkcjami

24 lipca Sony Interactive Entertainment złożyło wniosek do Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych patent zatytułowany „System i metodę produkcji informacji”, który został opublikowany 28 listopada. W dokumentacji pojawiają się szczegóły ciekawego sprzętu – jest to urządzenie sterujące w kształcie prostokąta, które posiada d-pad, cztery przyciski sterujące i dwa triggery. Na środku zaimplementowano wyświetlacz LCD, a na spodzie znajdziemy przełącznik do włączenia i wyłączania.

Tajemnicze urządzenie posiada swoją pamięć i możemy go podłączyć do przykładowo komputera, konsoli lub telewizora za pomocą Internetu lub Bluetooth. Mały sprzęt pozwoli na przykładowo włączenie komputera lub nawet odpowiedniego programu (gry?), ale także może służyć jako kontroler i za jego pomocą mamy grać w tytuły na ekranie telewizora. Propozycja pozwala także na wyświetlanie zdjęć lub umożliwia słuchanie muzyki z PC.

PlayStation Multifunctional Game Controller otrzymał czytnik linii papilarnych, sprawdza rytm pracy serca, a w patencie pojawiają się informacje o głośniku. Urządzenie wykryje, w którym miejscu jesteśmy (na zewnątrz, w merze, domu znajomego) i będzie następnie wyświetlać na ekranie odpowiednie dane. Inżynierowie zadbali o żyroskop i czujnik akceleracji – całość wykrywa trzy kierunki.

PlayStation Multifunctional Game Controller 1

PS5 z PlayStation Multifunctional Game Controller?

W patencie PlayStation Multifunctional Game Controller pojawiają się informacje o podłączeniu PMGC do konsoli i w sumie nie trudno sobie wyobrazić potencjalnych możliwości – na ekranie moglibyśmy odbierać wiadomości, sprawdzać nowości lub nawet dołączać do imprezy, by później płynnie przeskoczyć na PS5.

Szczegóły przedstawili dziennikarze z Letsgodigital, którzy podkreślają, że część funkcji PlayStation Multifunctional Game Controller mogłaby nawet zostać wykorzystana w DualShocku 5. Trudno jednak powiedzieć, w jaki sposób Sony wykorzysta (jeśli w ogóle wykorzysta) tajemniczy sprzęt. Trzeba jednak przyznać jedno – w ostatnim czasie inżynierowie z Sony nie mogą się nudzić.

PlayStation Multifunctional Game Controller 2

PlayStation Multifunctional Game Controller 3

Posiadaczy PS4 powinny zainteresować także poniższe wiadomości:

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/spelcomputers-games/sony-playstation-dualshock-5-game-controller-features/

Tagi: PlayStation PlayStation Multifunctional Game Controller ps5