Iza Łęcka Iza Łęcka 05.12.2019 10:02
the last of us ellie i joel
1423V

Naughty Dog zdradza sekrety The Last of Us. Neil Druckmann o znaczeniu narracji

Od czasu debiutu w 2013 roku The Last of Us uwiodło rzeszę graczy niezapomnianą i wciągającą historią. W jednym z wywiadów Neil Druckmann postanowił zdradzić na czym twórcy skupiają się w przypadku tego uniwersum.

Naughty Dog tworząc świat The Last of Us osiągnęło naprawdę wiele. Gracze pokochali historię Joela i Ellie, która nie tylko wywoływała różne, najbardziej skrajne emocje, ale i na pierwszy plan wysunęła najważniejsze wartości. Radząc sobie w świecie zdominowanym przez wirusa, bohaterowie musieli podejmować najtrudniejsze decyzje.

Jednym z najmocniejszych atutów gry Naughty Dog jest opowieść. W materiale przygotowanym przez twórców kanału Lessons from the Screenplay, Neil Druckmann opowiada o procesie tworzenia historii Joela i Ellie. Twórca podkreśla unikalność gier – to za sprawą wykorzystania bogatej opowieści gracz przenosi się w inny świat. Pomimo wielu cech wspólnych z filmami, na pierwszy plan wysuwa się istotna różnica – gracz staje się „połączony” z bohaterem, a mając aktywny udział w tym co dzieje się na ekranie, mocniej doświadcza wszelkich wydarzeń. Studio w przypadku The Last of Us niezwykle mocno stawiało na filmowy styl i bogatą narrację:

„The Last of Us wykorzystuje narrację, by uczynić gameplay bardziej emocjonalnym.”

„Chcieliśmy, by gracze pokochali tych bohaterów tak samo jak my, zrozumieli ich i zastanawiali się nad podjętymi wyborami, jednocześnie sami zadając sobie pytanie: „Co ja bym zrobił?””

Twórcy najwyraźniej planują kontynuować wciągającą narrację. The Last of Us 2 zadebiutuje 29 maja ponownie przenosząc nas w sam środek niezwykle emocjonującej historii. Tym razem motywem głównym będzie trauma i zemsta. Oprócz niezwykle intensywnych przeżyć jakie są zapowiadane, gracz doświadczy brutalności. Tytuł bowiem będzie niezwykle przesiąknięty przemocą, a deweloperzy obiecują „najbardziej skomplikowane postacie”. Czy i tym razem gracze pokochają wizję Naughty Dog? Przekonamy się za kilka miesięcy.

Posiadaczy konsoli Sony powinny zainteresować także poniższe wiadomości:

Źródło: YouTube.com

Tagi: historia Naughty Dog SCE The Last of Us the last of us 2