Iza Łęcka Iza Łęcka 23.10.2019 08:24
The Last of Us 2 skomplikowane postacie
1548V

The Last of Us 2 z najbardziej „skomplikowanymi postaciami” w grach wideo. To główne zadanie Naughty Dog

Naughty Dog w ostatnich latach czarowało świat przygodami Nathana Drake'a oraz Joela i Ellie, ale deweloperzy mają w planach znacznie więcej. Studio zajmuje się stworzeniem najbardziej złożonych bohaterów, a The Last of Us 2 ma dobitnie zaprezentować nową jakość.

Naughty Dog nadal nie przedstawiło wszystkich szczegółów The Last of Us 2, ale deweloperzy odpowiedzialni za grę chętnie wypowiadają się chociażby o bohaterach oraz historii, nie szczędząc ciekawych informacji . Ważną rolę w projektowaniu tytułu otrzymała Halley Gross, która pracowała nad między innymi dwoma epizodami „Westworld”, a teraz została współscenarzystką i kierowniczką narracji w nowej produkcji Ellie.

Gross rozmawiała z dziennikarzem PlayStation Official Magazine na temat pracy dla Naughty Dog i nie ukrywała zachwytów nad projektem:

„To najdłuższa praca, jaką kiedykolwiek miałam w życiu. Codziennie pracuję, mam możliwość kontaktu z projektantami, animatorami, dźwiękowcami i artystami-twórcami postaci, a my wszyscy pracujemy nad wizją tego, jak stworzyć najbardziej złożoną, niuansowaną postać w grze wideo? Każdy podchodzi do tego w sposób szczególny, a ty po prostu oglądasz tych niesamowicie błyskotliwych ludzi i mówisz: "Jak, do cholery działa twój mózg?". Czarodzieje. To czarodzieje.”

Scenarzystka odwołuje się oczywiście do rozwoju Ellie, która jest główną bohaterką. Gracze będą świadkami przeżywania przez nią ogromnej traumy, doświadczą wspólnie z nią niezwykle silnych emocji:

„Oczywiście Ellie doświadcza tak głębokiej traumy, która będzie miała wpływ na to, jak angażuje się w sytuację w świecie. To wpłynie na jej charakter w miarę jak będziemy przez to przechodzić. Miemy na uwadze, że Ellie jest napędzana przez miłość. To miłość posyła ją na misję w imię sprawiedliwości. To miłość, którą czuje do Joela, do Diny - tych chwil, które ją uszczęśliwiają.”

Naughty Dog postanowiło rzucić wyzwanie Ellie, która dorasta w bardzo nieprzyjaznym i niebezpiecznym środowisku. Twórcy choć kochają tę postać, nie chcą jej rozpieszczać – w tym miejscu na pewno warto wspomnieć o pierwszym pokazie The Last of Us 2, na którym zobaczyliśmy zakrwawioną bohaterkę zapowiadającą swoją misję. Wyraźnie widać, że koncepcja przedstawienia rozwoju i brutalnej przemiany protagonistki nie uległa zmianie.

Więcej o nadchodzącej grze od Naughty Dog przeczytasz tutaj:

Źródło: https://wccftech.com/halley-gross-naughty-dog-are-wizards-were-trying-to-create-the-most-complex-character-in-gaming/

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II