Iza Łęcka Iza Łęcka 04.12.2019 09:19
Bluepoint Games PS5 Shadow of the Collosus
1195V

Gra Bluepoint Games na PS5 będzie „największym osiągnięciem studia”

Bluepoint Games potwierdziło graczom, że potrafi przywrócić do życia wielkie gry, zapewniając im nowe życie. Twórcy pracują teraz przynajmniej nad jednym tytułem na PS5, który stanowić będzie „największe osiągnięcie” deweloperów.

Dorobek Bluepoint Games w zakresie odświeżania produkcji jest całkiem spory - studio zadbało między innymi o dwukrotne ulepszenie Shadow of the Colossus. Wersja na PS4 nie tylko udowodniła, że deweloperzy mogą z sukcesem przenosić gry na nowe platformy, ale potrafią je sprytnie dostosować do współczesnych realiów. Obecnie uwaga twórców poświęcona jest przynajmniej jednej pozycji na PS5, określaną jako znacząca produkcja.

Marco Thrush udzielił wywiadu redakcji SegmentNext, w którym podkreślił, że teraz Bluepoint Games pracuje nad bardzo ważnym dla siebie tytułem:

„My [Bluepoint Games] pierwotnie zremasterowaliśmy Shadow of the Colossus na PS3, a następnie przerobiliśmy go na PS4. Jest to jedyna gra, którą zajmowaliśmy się dwukrotnie i jak dotąd jest to nasze największe dokonanie, więc łatwo określić, że jest to nasza ulubiona realizacja. Nie mamy jednak wątpliwości, że obecny projekt stanie się osiągnięciem, z którego będziemy najbardziej dumni.”

Prezes studia zaznaczył, że tworzenie gry na PS5 jest wymagające, jednak silnik Bluepoint Engine i zestaw narzędzi pozwalają wydajnie pracować nad różnymi platformami. Twórcy są „elastyczni” i zdolni do „korzystania z każdego sprzętu”.

Pomimo wielu możliwości, wszelkie prace studia poświęcone są wyłącznie zleceniom Sony. Bluepoint Games nadal nie zostało przejęte przez japońską korporację, jednak współpraca kształtuje się już na kolejnej generacji, więc możliwe, że w przyszłości usłyszymy o powiększeniu SCE Worldwide Studios.

Według plotek, Bluepoint Games pracuje nad pełnym odświeżeniem Demon's Souls.

Przeczytajcie dodatkowe informacje o Bluepoint Games:

Źródło: https://segmentnext.com/2019/11/29/bluepoint-games-ps5-project-achievement/

Tagi: Bluepoint Games PlayStation 5 PS5 sony