Demon's Souls

Demon's Souls

8,8
280 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
FromSoftware
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
64 godzin
Premiery
Świat:
05.02.2009
Europa:
25.06.2010
Polska:
25.06.2010
Producent:
FromSoftware
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
64 godzin
Premiery
Świat:
05.02.2009
Europa:
25.06.2010
Polska:
25.06.2010

Poradnik Demon's Souls

Poradnik (Trophy Guide) 5# - Demon's Souls
Poradnik (Trophy Guide) 5# - Demon's Souls

Demon's Souls - opis gry

W czasach panowania kolejnych sequeli i dobrze rozpoznawalnych IP, Demon's Souls okazało się promykiem nadziei dla osób oczekujących świeżości i prawdziwego wyzwania w rozrywce cyfrowej. W 2009 roku From Software, wspierane przez SCE Japan Studio, stworzyło na PS3 RPG akcji, które w teorii nie mogło się sprzedać w dużej ilości kopii. Tytuł miał zbyt trudny gameplay jak na wymagania współczesnego rynku. Jednak szybko okazało się, że wyrafinowane produkcje dla graczy hardkorowych nadal cieszą się wielką popularnością.

SCE Japan Studio pomagało From Software przy produkcji Demon's Souls, ale SCE nie było już chętne do wydania rzeczonej gry na rynku amerykańskim i japońskim. Taki stan utrzymywał się przez prawie 1 rok. Doszło do sytuacji, w której dziesiątki tysięcy ludzi podejmowało się trudu ściągnięcia Demons's Souls z Chin i Korei Południowej (tytuł od początku wyposażony był w angielskie napisy w tych wersjach). Pocztą pantoflową i poprzez recenzje w prasie (m.in. w PSX Extreme, które przetestowało wersję gry przeznaczoną na rynek azjatycki) roznosiła się wieść, że Demon's Souls to tytuł wyjątkowo wartościowy. W końcu znalazł się wydawca na rynku europejskim (Namco Bandai) i produkcja mogła bezproblemowo trafić pod strzechy większości zainteresowanych osób.

Dalsza część tekstu pod wideo

Demon's Souls wyróżnia się system walki w czasie rzeczywistym, który nastawiony jest na ostrożną rozgrywkę. W przeciwieństwie do współczesnych slasherów czy RPG-ów akcji takich jak Kingdom Hearts, w Demon's Souls liczy się odpowiednie parowanie i blokowanie ciosów. Potężni przeciwnicy mogą nas uśmiercić 1-2 atakami, dlatego gracz musi się cały czas wykazywać spokojnym, taktycznym podejściem do gameplayu. W grze istnieje możliwość rozbudowywania oręża i rozwijania statystyk bohatera, ale najważniejsze jest doskonalenie umiejętności manualnych. Bez umiejętności manualnych można zapomnieć o skończeniu tej bardzo trudnej pozycji. Unikalnym motywem jest w grze From Software sieciowa funkcjonalność, która pozwala w pewnych momentach rozgrywki na kooperację graczy i np. na pozostawianie na planszach ostrzeżeń o niebezpieczeństwie.

Demon's Souls wyróżnia się również swoim mrocznym klimatem, który przywołuje skojarzenia z europejskim średniowieczem i gotykiem. Fabuła zaprezentowana została w formie szczątkowej, z bardzo małą liczbą NPC-ów i dialogów.

Wideo - Demon's Souls

Komentarze (78)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper