Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.12.2019 12:38
Black Friday UK
2489V

Xbox One pokonał Switch i PS4 w trakcie Black Friday w UK. Zestawy za 109 funtów hitem sprzedaży

Ranking sprzedaży gier z Wielkiej Brytanii pokazał, że w ostatnim tygodniu listopada rządziły zestawy konsola + gra. Sprawdźmy jak wyglądało zatem starcie na polu hardware'owym.

W USA od wielu miesięcy rządzi Switch. Na Starym Kontynencie mamy do czynienia z trochę inną sytuacją. W Wielkiej Brytanii w listopadzie zwyciężył Xbox One - Microsoft zanotował wyższą sprzedaż swoich konsol niż Nintendo i Sony.

Główna w tym zasługa bardzo atrakcyjnych przecen zorganizowanych w Wielkiej Brytanii z okazji Black Friday. Xbox One S oferowany był w brytyjskiej sieci Tesco w pakiecie z Sea of Thieves, Minecraft i Fortnite za zaledwie 109 funtów. W innych sklepach z UK konsolę w takim pakiecie można byłko zwykle dostać za 129,99 funtów.

Tylko w ostatnim tygodniu w Wielkiej Brytanii sprzedało się 100 tysięcy sztuk konsol Xbox One. Pozwoliło to na pobicie wyników Nintendo Switch, ale tylko o kilka tysięcy egzemplarzy. 

Konsola Nintendo też była rozchwytywana przez klientów w UK i doczekała się przecen wersji Lite do 179,99 funtów. Jeśli chodzi o przychody, w listopadzie triumfowało zatem Nintendo - ze względu na wyższą cenę od podstawowych zestawów Xbox One. 

Jeśli chodzi o PS4 to w ostatnim tygodniu, na który przypadało Black Friday sprzedano ok. 60 tysięcy sztuk konsol. Najpopularniejsze były zestawy z FIFA 20 i CoD: Modern Warfare.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-12-03-xbox-one-was-the-uk-no-1-games-console-over-black-friday

Tagi: Black Friday Xbox Xbox One