Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.12.2019 10:03
Ranking
2605V

Black Friday przetasowało ranking sprzedaży z UK. Fatalny wynik Death Stranding i Shenmue III

Nowy tydzień przynosi jak zwykle świeży ranking sprzedaży z jednego z największych branżowych rynków Europy, czyli Wielkiej Brytanii. Sprawdźmy, jak wyglądała sprzedaż gier w gorącym okresie Black Friday.

GfK i UKIE podały już brytyjski ranking sprzedaży gier z ostatniego tygodnia. Zestawienie jest o tyle ciekawe, że dotyczyło okresu Black Friday, czyli największych promocji w roku.

To zapewniło powrót do top 10 m.in. Sea of Thieves, które wskoczyło z 23 miejsca na 4. Z awansem mamy też do czynienia w przypadku Minecraft: Xbox Edition, które z pozycji 24 wskoczyło na 5.

Trzeba w tym miejscu powiedzieć, że za wyniki z poniższego rankingu odpowiadają przede wszystkim pakiety konsla + gra. Z taką sytuacją mamy do czynienia w przypadku FIFA 20, Call of Duty: Modern Warfare (PS4). Jeśli chodzi o pakiety z Xbox One to rządziły "bundle" ze Star Wars Jedi Fallen Order.

Death Stranding dalej gwałtownie nurkuje w rankingu (z miejsca 13 na pozycję 33 w ostatnim tygodniu). Shenmue III oraz Football Manager 2020 zanotowały tak kiepskie wyniki sprzedaży wydań pudełkowych, że w ogóle nie zdołały wejść do listy top 40.

Ranking sprzedaży z Wielkiej Brytanii (ostatni tydzień):

  1. FIFA 20
  2. Call of Duty: Modern Warfare
  3. Star Wars Jedi: Fallen Order
  4. Sea of Thieves
  5. Minecraft: Xbox Edition
  6. Pokémon Sword
  7. Mario Kart 8: Deluxe
  8. Pokémon Shield
  9. Luigi's Mansion 3
  10. Minecraft: Nintendo Switch Edition

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-12-01-sea-of-thieves-is-no-4-as-black-friday-transforms-uk-charts

Tagi: microsoft ranking Sea of Thieves sprzeaż wyniki