Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.12.2019 10:09
Disco Elysium
1216V

Disco Elysium najlepszą grą roku? Zwiastun przypomina o bardzo wysokich ocenach

To zdecydowanie największa sensacja tego roku - i to nie tylko w kategorii RPG-ów. Disco Elysium, które zmierza na konsole, zgarnęło w wersji pecetowej niesamowicie wysokie oceny w recenzjach.

Dodajmy, że gra zrobiła to praktycznie bez żadnej sensownej akcji reklamowej - z bardzo małym budżetem. Disco Elysium podbiło nie tylko serca recenzentów, ale również graczy, spragnionych roleplayowej zabawy w stylu Planescape Torment, czyli takiej, w której dialog i wybory moralne są zdecydowanie ważniejsze od potyczek. W istocie Disco Elysium posiada tylko szczątkowy mechanizm walk - praktycznie cała zabawa opiera się tutaj na eksploracji, prowadzeniu kryminalnego śledztwa i oczywiście na dialogach, które prowadzą do wielu różnych ścieżek fabularnych i zakończeń.

Disco Elysium, które póki co doczekało się tylko premiery na PC (w 2020 roku gra trafi jednak również na PS4 i XOne) zgarnęło oceny na średnim poziomie 9/10) a wielu recenzentów już obwołało tego estońskiego RPG-a najlepszą grą roku (nie tylko w kategorii roleplayów).

O tych bardzo wysokich notach przypomina nowy zwiastun Disco Elysium, który obejrzycie poniżej. Warto też powiedzieć, że Disco Elysium zostało nominowane do Golden Joystick Awards, Titanium Awards i The Game Awards w kategoriach:

  • Najlepsze RPG
  • Najlepsza narracja
  • Najlepsza gra indie
  • Najlepsze nowe studio deweloperskie
  • Najlepsza gra roku

Mieliście już okazję zagrać w Disco Elysium? Jak wy oceniacie ten tytuł? 

Warto sprawdzić:
 

Tagi: Disco Elysium ZA/UM