Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.11.2019 20:44
Sala samobójców. Hejter
801V

Sala samobójców. Hejter z pierwszymi szczegółami. Najnowszy film Jana Komasy

Jan Komasa powróci w przyszłym roku z głośną „Salą samobójców”. Reżyser ponownie współpracował z Mateuszem Pacewiczem, z którym w ostatnim czasie stworzył nagradzane „Boże ciało”. Znamy pierwsze szczegóły filmu.

Jan Komasa w 2011 roku zaprezentował widzom „Salę samobójców”, która została doceniona przez krytyków i była to jedna z głośniejszych produkcji w tamtym czasie. Film otrzymał kilka nagród, a następnie reżyser przygotował „Powstanie Warszawskie”, „Miasto 44” oraz ostatnio „Boże ciało”. Każdy z filmów zbiera pochwały, więc wielu widzów może z zainteresowaniem wybrać się na kolejny projekt reżysera.

„Sala samobójców. Hejter” to kolejny owoc współpracy Komasy z Mateuszem Pacewiczem – duet wspólnie stworzył wspomniane „Boże Ciało”, które walczy teraz o nominację do Oscara, a wcześniej opowieść została doceniona na wielu festiwalach. Nowa historia jest przedstawiona jako „połączenie cyber-thrillera i współczesnej wersji „Romea i Julii”. Twórcy mają pokazać „uniwersalną opowieść o dwóch wielkich namiętnościach: miłości i nienawiści”. Komasa i Pacewicz zaoferują: „niezwykle przenikliwe studium frustracji i agresji wynikających z nierówności ekonomicznych i klasowego odrzucenia w pozornie otwartym, merytokratycznym świecie”.

W rolę głównego bohatera wcieli się Maciej Musiałowski, a w filmie wystąpią także: Vanessa Aleksander, Danuta Stenka, Agata Kulesza, Maciej Stuhr i Jacek Koman. Tak prezentują się informacje dotyczące historii:

"Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje wydalony z uczelni. Postanawia ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobierać pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa, w której skrycie się podkochuje. Kiedy chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców, załamany odrzuceniem, oddzielony od Gabi, podejmuje pracę w agencji buzzmarketingowej. Wraz z nowym zajęciem zyskuje dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. W głowie Tomka zaczyna rodzić się demoniczny plan. Droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat wciągającej gry komputerowej."

„Sala samobójców. Hejter” zadebiutuje wiosną. Dla przypomnienia, zobaczcie zwiastun pierwszej „Sali samobójców”:

Jesteście zainteresowani tematami filmowymi na naszym serwisie? Polecamy również:

Źródło: http://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,25462643,sala-samobojcow-hejter-to-nowy-film-jana-komasy-i-scenarzysty.html

Tagi: film Jan Komasa Sala samobójców Sala samobójców. Hejter