Iza Łęcka Iza Łęcka 29.11.2019 08:09
żmijowisko serial bohaterowie
772V

Żmijowisko pod naporem piratów. Canal+ usuwa z Internetu tysiące nielegalnych źródeł

Canal+ nie próżnuje w walce z nielegalnym udostępnianiem swoich treści. Za sukces zespołu stworzonego na potrzeby wykrywania piractwa w Sieci można uznać 99% skuteczność w usunięciu odcinków serialu „Żmijowisko”.

„Żmijowisko” zadebiutowało na Canal+ 3 listopada – możecie sprawdzić naszą recenzję dwóch pierwszych odcinków. Od tego czasu serial cieszy się sporą popularnością wśród widzów stacji. Z racji iż odcinki klimatycznej historii bazującej na książce Wojciecha Chmielarza są możliwe do zobaczenia tylko dla abonentów telewizji Canal+ oraz na serwisie Player.pl, na serwisach zajmujących się nielegalnym udostępnianiem treści również pojawiła się możliwość sprawdzenia miniserialu. Spółka postanowiła się tym zająć.

Już w październikowym newsie informowaliśmy Was, że Canal+ uruchomił specjalną sekcję do walki z piractwem telewizyjnym – pierwsze sukcesy zespołu związane są z karami dla serwisu udostępniającego serial „Belfer”. Tym razem to serial „Żmijowisko” cieszy się ogromnym zainteresowaniem witryn umożliwiających w nielegalny sposób zobaczyć poszczególne odcinki: mówimy o serwisach hostingowych, sieciach torrent czy witrynach pirackich. To łącznie 62 serwisy.

Zespół walczący z piractwem doprowadził do usunięcia 2 685 spośród ponad 2700 odkrytych naruszeń. Jak potwierdza jeden z członków ekipy – jest jeszcze wiele do zrobienia, jednak są podstawy do walki z właścicielami pirackich serwisów:

„Wysoka skuteczność cieszy, jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że to niekończąca się walka, a miejsce usuniętych źródeł po chwili zastąpią nowe. Jeśli jednak trafimy już na takie źródła, to oprócz działań zmierzających do usunięcia, gromadzimy przy okazji dodatkowe materiały, które w przyszłości mogą posłużyć jako dowody w sprawach sądowych przeciwko właścicielom pirackich serwisów.[...]”

źmijowisko antypiracka ochrona

Jesteście zainteresowani tematami filmowymi na naszym serwisie? Polecamy również:

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/zmijowisko-serial-w-internecie-canal-usunal-2-7-tys-pirackich-zrodel

Tagi: canal+ walka z piractwem żmijowisko