Iza Łęcka Iza Łęcka 26.11.2019 10:16
Samsung Galaxy Tab Fold
550V

Samsung Galaxy Tab Fold lub Samsung Galaxy Fold 2 znajdują się w produkcji. Korporacja patentuje

Samsung w niedalekiej przyszłości może zaprezentować nową wersję Samsunga Galaxy Tab lub drugie wydanie Samsunga Galaxy Fold. Zdjęcia patentu potwierdzają chęć rozwijania składanych urządzeń przez producenta.

Samsung Galaxy Fold nie jest niezawodnym sprzętem na każdą kieszeń, ale koreańska korporacja nie rezygnuje ze składanych sprzętów. 15 listopada w Haskim Międzynarodowym Rejestrze Wzornictw opublikowano szczegóły dotyczące nowego projektu – przedstawiony został krótki opis i 35 zdjęć. Zagłębiając się w szczegółach można wyróżnić trzy modele.

Samsung Galaxy Tab Fold lub Samsung Galaxy Fold 2?

Samsung nie rezygnuje ze składanych brył i pracuje nad smartfonem lub tabletem oferującym jeden ekran główny (bez dodatkowego na zewnątrz), który w pierwszej opcji składa się pośrodku. Ta decyzja mogła zostać podyktowana chęcią zmniejszenia ceny sprzętu, ale w samym patencie brakuje jednocześnie miejsca na aparat – choć zostały wyraźnie podkreślone między innymi cztery głośniki oraz port USB. Obiektyw mógł w tym wypadku zostać zamieszczony pod ekranem – Samsung ma wprowadzać urządzenia z tą technologią na rynek w 2020 roku. Po rozłożeniu, elastyczny ekran nie jest oszpecony wcięciem, a po bokach brakuje widocznego miejsca, do którego mógłby się dostać kurz i brud.

Drugie z zaprezentowanych urządzeń nie składa się pośrodku – decydując się na złożenie sprzętu jedna z części ekranu jest wyraźnie większa. Pozwoli to chociażby stworzyć małą klawiaturę, z której sprawnie można by było skorzystać. W trzecim wariancie propozycja została jeszcze bardziej zaburzona i po złożeniu mniejszy ekran może służyć jako podstawka wyświetlająca drobne informacje.

W informacjach patentu pojawia się nazwa „smartfon”, jednak w przyszłym roku planowane jest pojawienie się serii składanych tabletów, nad czym również pracuje Samsung. Lenovo, Microsoft, a nawet chiński TCL mają kończyć prace nad konstrukcjami.

Szczegóły patentów odnalazła redakcja LetsGoDigital.

Samsunga Galaxy Tab Fold lub Samsunga Galaxy Fold 2 - patent 0

Samsunga Galaxy Tab Fold lub Samsunga Galaxy Fold 2 - patent 1

Na naszej stronie znajdziecie więcej informacji o projektach Samsunga:

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/tablets/samsung-galaxy-tab-fold-opvouwbare-tablet/

Tagi: patent Samsung Samsung Galaxy Fold Samsung Galaxy Fold 2 Samsung Galaxy Tab Fold