Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.11.2019 16:44
Samsung Galaxy One
1089V

Samsung Galaxy One może zapewnić opływowy ekran 3D. Producent szykuje małą rewolucję

Samsung przymierza się do opływowego ekranu 3D, który może zostać zaimplementowany do nowego urządzenia koreańskiego producenta. Firma nie może zwlekać, ponieważ konkurencja z Chin nie śpi i chętnie prezentuje podobne rozwiązania.

W przyszłym roku będziemy świadkami bardzo interesującej sytuacji na rynku smartfonów. Firmy mają coraz chętniej sięgać po składane ekrany, standardem stanie się wsparcie 5G, pojawią się kolejne urządzenia ze aparatami ponad 100Mpx, a dodatkowo coraz częściej słyszymy o opływowych ekranach.

Redakcja Letsgodigital dotarła do kolejnego znaleziska. Samsung Display już 14 marca złożyło w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych wniosek na „urządzenie wyświetlające i przenośny terminal”. Informacje dopiero teraz są prezentowane, ponieważ szczegóły zostały opublikowane 7 listopada.

W przedstawionych obrazach widzimy smartfon z płaskim ekranem i czterema zakrzywionymi częściami wyświetlacza – w tej sytuacji sprzęt otrzymuje pełny ekran z przodu (bez ramek), a dodatkowo część panelu pojawia się na plecach.

W trzech z czterech stronach zastosowano kąt 90˚ i w zasadzie tylko na dole pojawia się lekkie zgięcie. Samsung może w ten sposób wyświetlać dodatkowe informacje na bokach i przenosić część szczegółów w nowe miejsce. Patent nie jest skupiony wyłącznie na smartfonach, a może także trafić do tabletów, palmtopów, smartwatchy, a nawet do... Konsol dla gier.

Samsung z opływowym ekranem nie nadejdzie podobno w najbliższym czasie, ponieważ aktualnie firma skupia się na Galaxy S11, który ma zostać ujawniony w lutym, a dopiero później (według plotek) zobaczymy nową serię Samsung Galaxy One. To właśnie tutaj ma zostać zastosowana nowoczesna technologia.

Samsung Galaxy One może zapewnić opływowy ekran 3D 1

Samsung Galaxy One może zapewnić opływowy ekran 3D 2

Polecamy także:

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/smartphones/samsung-galaxy-one-telefoon/

Tagi: samsung Samsung Galaxy Samsung Galaxy One