Iza Łęcka Iza Łęcka 20.11.2019 07:00
Gran Turismo 7 PS5
2055V

PS5 z Gran Turismo 7 na start? Sony może rzucić rękawicę Microsoftowi

Gran Turismo 7 może zostać premierowym tytułem PS5. Kolejny informator jest pewien wspólnej premiery next-genowej konsoli oraz nowych wyścigów Polyphony Digital. Sony decydując się na taki krok może wysłać w świat ważny komunikat: koniec z dominacją marki Forza.

Jednym z największych sukcesów Microsoftu na aktualnej generacji jest ugruntowanie marki Forza, gdyż za sprawą Turn 10 Studios oraz Playground Games stale dostarczano na rynek nowe wyścigi. Gry zbierały wszelkie pochwały, a zgodnie z plotkami – na rynku obok Xbox Scarlett w przyszłym roku zadebiutuje Forza Motorsport 8. Sony musi zdawać sobie sprawę z niezwykle silnej pozycji marki należącej do Microsoftu - może rozpocząć więc walkę z IP już od samego początku nowej generacji.

PS5 z Gran Turismo 7 na premierę?

PS5 może już w dniu premiery zapewnić Gran Turismo 7. Taką informacją podzielił się PSErebus, który wspomniał także o dacie premiery i cenie PS5 oraz Xbox Scarlett. Zdaniem informatora – wyścigi Polyphony Digital będą dostępne w dniu premiery japońskiego next-gena.

„Sony Interactive Entertainment (SIE) wyda 20 listopada 2020 roku Gran Turismo 7 dla PlayStation5 (PS5).”

Jeśli ta wiadomość zostanie potwierdzona przez Sony, a Microsoft nie zmieni planów, to pod koniec 2020 roku na rynku mogą pojawić się dwie bardzo mocne i wyczekiwane od dawna produkcje dla fanów wyścigów – Gran Turismo 7 oraz Forza Motorsport 8.

Romans PS5 i Gran Turismo 7 trwa od dawna

Już w lipcu Kazunori Yamauchi wspominał o pracy nad kolejnym Gran Turismo. Część zespołu wciąż rozwija Gran Turismo Sport, jednak deweloperzy pracują już nad połączeniem „przyszłości, teraźniejszości i przyszłości”. Japończycy zapewnią „kompletną formułę Gran Turismo”, która wykorzysta moc PlayStation VR – jak wiadomo, PS5 otrzyma wsparcie wirtualnej rzeczywistości.

Informacja o wspólnej premierze PS5 z Gran Turismo 7 pojawiła się na liście produkcji rzekomo przygotowywanych przez Sony na premierę PlayStation 5. Informator w ubiegłym roku zdradził pierwsze szczegóły, które następnie potwierdziła japońska korporacja.

Na naszej stronie znajdziecie ciekawe informacje dotyczące next-genów:

Źródło: Twitter

Tagi: gran turismo 7 gt7 playstation 5 ps5 Sony