Iza Łęcka Iza Łęcka 03.07.2019 07:00
Gran Turismo 7
4392V

Gran Turismo na PlayStation 5 połączy przeszłość, teraźniejszość i przyszłość

Polyphony Digital od wielu miesięcy pracuje już nad Gran Turismo dla PlayStation 5. Można z pewnością stwierdzić, że nowa generacja otrzyma wyścigi od japońskich mistrzów czterech kółek, co zainteresuje bardzo szerokie grono odbiorców. Kazunori Yamauchi przyznał się do błędu i chce tym razem trafić w gust oddanych fanów marki.

Polyphony Digital nie jest najpłodniejszym zespołem Sony. Twórcy nie śpieszą się z prezentacją nowych odsłon serii Gran Turismo, choć już teraz możecie mieć pewność, że Kazunori Yamauchi opracowuje GT dla PlayStation 5.

PlayStation 5 z mnóstwem ekskluzywnych hitów. Sony stawia na własne gry AA

Gran Turismo dla PlayStation 5 już powstaje

Legendarny deweloper rozmawiał z dziennikarzem GTPlanet podczas Nurburgring World Tour - oczywiście głównym tematem była przyszła odsłona Gran Turismo. Japończyk nie chciał bezpośrednio zapowiedzieć gry, ale jego słowa powinny zainteresować wielu fanów marki GT. Aktualnie Kazunori Yamauchi nie odpowiada bezpośrednio nad jakim tytułem pracuje (Gran Turismo 7 lub Gran Turismo Sport 2), jak podkreśla, docenia ostatnią część:

„Sądzę, że pod względem samych wyścigów i fizyki GT Sport naprawdę osiągnęło najlepszą jakość w naszej historii - jesteśmy w bardzo dobrym miejscu. Z drugiej strony, oczywiście pracujemy już nad kolejnym Gran Turismo, a świat sportu, który osiągnęliśmy dzięki GT Sport, jest czymś, co zawsze wyobrażałem sobie jako przyszłość Gran Turismo. Teraz udało nam się to osiągnąć".

Deweloper podkreśla, że pod względem samej rozgrywki Gran Turismo Sport osiągnęło poziom, do którego jego studio dążyło, a jednocześnie udało się zebrać społeczność, która teraz rywalizuje w wielkich zawodach.

Yamauchi wspomniał jeszcze o niezwykle ciekawym aspekcie – ojciec serii GT przyznał się, że zazwyczaj nie grał w poprzednie odsłony Gran Turismo, choć ze względu na liczne podróże, miał okazję spotkać wielu fanów i natrafił na oddanych graczy, którzy z wielką radością ogrywają przykładowo Gran Turismo 2 lub Gran Turismo 3. Japończyk podkreślił, że to doświadczenie przypomniało mu o korzeniach serii, co mocno wpłynie na nową odsłonę Gran Turismo:

„Odbycie tych wszystkich World Tours pozwoliło mi poczuć historię Gran Turismo. Dało mi to wskazówki i podpowiedzi na tematy, które powinniśmy zrobić w przyszłości dla tej serii. Sądzę, że następny tytuł, który stworzymy, będzie połączeniem przeszłości, teraźniejszości i przyszłości - kompletną formułą Gran Turismo”

Czym będzie ta kompletna formuła? Jeśli miałabym zgadywać – system jazdy, wsparcie popremierowe oraz liczne turnieje znane z Gran Turismo Sport, w połączeniu z całością podpartą mocną zawartością dla singlistów, którzy latami zagrywali się w „klasyczne” odsłony GT? Jestem przekonana, że fani daliby się pokroić za taki tytuł.

Gran Turismo i wirtualna rzeczywistość

Twórca wypowiedział się także o next-genie Sony. PlayStation 5 zapewni deweloperom ogromną moc, którą Polyphony Digital wykorzysta na... Wirtualną rzeczywistość:

„Pierwszą rzeczą, na którą wpłynie większa moc, jest VR. Nie wydaje mi się, by istniało coś innego, co wymaga tak dużej mocy obliczeniowej. Naprawdę lubię VR; jestem osobą, która wierzy w jego możliwości i bardzo dobrze nadaje się do prowadzenia gry”.

Deweloper podkreślił, że zawsze będzie pojawiać się problem z brakiem mocy, ponieważ za każdym razem pojawi się „granica”, na której zatrzymają się producenci. Twórcy będą oczywiście dążyć do ulepszania gier i oferowania jeszcze lepszej jakości, a to właśnie VR ma w najlepszy sposób zaprezentować jakość nowej generacji.

Polecamy:

Źródło: https://www.gtplanet.net/next-gran-turismo-will-be-a-combination-of-past-present-and-future/

Tagi: gran turismo gran turismo 6 gran turismo 7 Gran Turismo Sport gran turismo sport 2 Polyphony Digital Sony Computer Entertainment Europe Sony Interactive Entertainment