Iza Łęcka Iza Łęcka 19.11.2019 13:19
PS5 z grą od razu
6424V

PS5 zapewni „grę od razu”. Nowa funkcja wyeliminuje długie pobieranie i ładowanie

Sony przygotowuje się na premierę PS5 i japońska korporacja chce tym razem zapewnić graczom błyskawiczną rozgrywkę. Firma skupi się na trzech elementach, które sprawią, że PlayStation 5 będzie mogło rywalizować z najlepszym elementem streamingowych platform.

PS5 ma wyeliminować wszystkie błędy PS4, dlatego też Sony zbiera informacje zwrotne od graczy, dzięki którym na rynku będzie mogła pojawić platforma skrojona pod gust fanów. Wśród pierwszych opinii mogło pojawić się „długie pobieranie gier” - najnowsza konsola Sony nie będzie borykała się z takimi trudnościami.

PS5 z „grą od razu”

Od wczoraj pojawiają się opinie dotyczące Google Stadii i choć jest bezlitośnie miażdżona przez kolejnych dziennikarzy, to wśród nielicznych pozytywów pojawiają się pewne atuty streamingowej platformy Google – brak pobierania, aktualizacji i kopiowania danych, a sama usługa oferuje bardzo szybkie czasy wczytywania. Paul Tassi, dziennikarz Forbes, podkreślił, że kupienie gry i włączenie jej po czterech sekundach jest cudowne. Stadia ma też działać znacznie szybciej od PS4 z dyskiem SSD.

Wypowiedź redaktora postanowił skomentować Jason Schreier z Kotaktu, który zaznaczył, że dlatego też PS5 skupi się na „grze od razu”:

„Nieprzypadkowo, hasła „graj od razu, pobieraj to, czego potrzebujesz, brak ekranów ładowania” będą jednymi z najlepszych punktów sprzedażowych Sony dla PlayStation 5.”

Sony ma w pełni skrócić jakiekolwiek czekanie, by gracze PlayStation 5 – podobnie jak klienci streamingowych platform – nie musieli tracić czasu w oczekiwaniu na dane. Nie możemy pewnie liczyć na identyczne osiągi, jednak nawet udogodnienia zostaną najpewniej z entuzjazmem przyjęte przez graczy.

PlayStation 5 pozwoli wybierać

Już wcześniej Sony zapowiedziało, że będziemy mogli zdecydować, jaką część gry chcemy pobrać – rozpoczniemy zabawę od trybu sieciowego, a może od razu zapoznamy się z historią bez tracenia czasu na multiplayer? Nowa funkcja PS5 powinna także dobierać ścieżkę dźwiękową, by jeszcze mocniej skrócić czas oczekiwania na rozgrywkę. Trudno powiedzieć, jak to będzie działać, ale opcja „pobierz angielski dubbing i polskie napisy” może niezwykle pozytywnie wpłynąć nie tylko na czas potrzebny na ściąganie, ale także na korzystny odbiór wśród społeczności.

PS5 będzie oczywiście potrzebować odpowiedniej infrastruktury, jednak funkcja „graj od razu” może znacząco przyspieszyć zabawę. Nawet w obliczu coraz to większych plików, gracze pobiorą na początku przykładowo pierwszą misję lub wybrany tryb mutliplayer, a w międzyczasie reszta wpadnie na dysk konsoli.

Dla przypomnienia, Sony już demonstrowało czas wczytywania PS5 względem PS4:

Na naszej stronie znajdziecie ciekawe informacje dotyczące next-genów:

Źródło: Twitter

Tagi: gra od razu nowa funkcja PlayStation 5 ps5 Sony