Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.11.2019 17:15
Solid Gold Gajos
603V

Solid Gold na pełnym zwiastunie. Film o aferze Amber Gold

O „Solid Gold” było bardzo głośno kilka miesięcy temu, gdy produkcja spotkała się z licznymi problemami podczas festiwalu w Gdyni. Teraz możemy jednak spojrzeć na prezentację filmu, który został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

Solid Gold” wyląduje w kinach 29 listopada, więc możemy śmiało powiedzieć, że bardzo późno zdecydowano się na opublikowanie zwiastuna zapowiadającego historię. Nie jest to oczywiście przypadek, ponieważ produkcja spotkała się z licznymi problemami.

Mimo wszystko obraz trafi do kin i przedstawi historię ambitnej policjantki, która zostaje zgwałcona przez gangsterów, decyduje się odejść z pracy, a po ośmiu latach zostaje zwerbowana do specjalnej jednostki:

„Kaja Miller (Marta Nieradkiewicz) jest młodą, ambitną policjantką. W czasie jednej z akcji zostaje porwana i zgwałcona przez gangsterów. Uciekając, zabija swoich oprawców, ale w służbowym raporcie zataja okoliczności zajścia i odchodzi z pracy. Osiem lat później do Gdyni ściąga ją jej były szef – Nowicki (Janusz Gajos), wysoki oficer CBŚ, który stoi na czele zespołu prowadzącego dochodzenie w sprawie biznesowo-politycznych powiązań na Pomorzu. Grupa ma za zadanie rozpracowanie przestępców zajmujących się budowaniem piramidy finansowej o ogromnym zasięgu. Tropy prowadzą do Kaweckiego (Andrzej Seweryn) – nieuczciwego biznesmena wykorzystującego polityczne znajomości do ochrony własnych interesów. Śledztwo zatacza ”

Reżyserem filmu został Jacek Bromski, który wcześniej pracował nad między innymi „Sztuka kochania” (1989), „U Pana Boga za piecem” (1998) i „Kariera Nikosia Dyzmy „(2002). W filmie wystąpią między innymi Janusz Gajos, Andrzej Seweryn i Marta Nieradkiewicz.

Na naszym serwisie sprawdźcie również:

Źródło: YouTube.com

Tagi: film solid gold trailer zwiastun