Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 16.11.2019 08:45
Call of Duty: Modern Warfare sprzedaż w USA
609V

Call of Duty: Modern Warfare na szczycie list sprzedażowych w Stanach Zjednoczonych

Tradycja została utrzymana. To kolejny rok, gdzie Call of Duty szturmem podbija listy sprzedażowe w miesiącu swojej premiery. Sytuacja utrzymuje się już od ponad dekady. 

Seria Call of Duty zbudowała wokół siebie pewną tradycję. Nieprzerwanie, przez ostatnie 11 lat premier kolejnych części cyklu, za każdym razem najnowsza podbija listy sprzedaży w Stanach, już w miesiącu debiutu. Wynik jest świetny i bez wątpienia będzie śrubowany. Pierwszy krok został już poczyniony

Dziś, po tym analitycy z NPD udostępnili wyniki sprzedaży gier w Stanach Zjednoczonych za październik, możemy oficjalnie dopisać do podanej wyżej liczby kolejny rok. Dzięki świetnemu przyjęciu Call of Duty: Modern Warfare, seria wydłuża passę do 12 lat

Sprzedaż gier w październiku. Stany Zjednoczone

Jakby tego było mało, grupa odpowiedzialna za zbieranie danych opublikowała także raport dotyczący sprzedaży gier za pierwsze 10 miesięcy 2019 roku. Tutaj również rządzi najnowsza część popularnych strzelanin. Wyprzedziła w walce o pierwsze miejsce dwie gry sportowe: NBA 2K20 oraz Madden NFL 20, a z podium zrzuciła Borderlands 3.

Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych 2019

Jak widać, gra ma ogromne wzięcie na terenie USA i rokrocznie bije rekordy. Nic nie zwiastuje, aby sytuacja miała się zmienić. Najnowsza odsłona wygenerowała 600 milionów dolarów przychodu w ciągu trzech dni od premiery i pobiła tym samym rekord serii. Activision ma podstawy wierzyć, że przyszły rok będzie jeszcze lepszy. 

Przeczytaj więcej o tym tytule:

Źródło: https://charlieintel.com/npd-call-of-duty-modern-warfare-was-best-selling-game-of-october-in-us/57994/

Tagi: Activision Blizzard Call of Duty: Modern Warfare Infinity Ward