Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 16.11.2019 08:15
Gears 5 sprzedaż gry
529V

Gears 5 z lepszą sprzedażą niż Gears of War 4. Świetne osiągnięcie najnowszej części kultowego cyklu

Phil Spencer podzielił się bardzo pozytywną wiadomością z fanami. Okazuje się, że najnowsza odsłona cyklu Gears wyprzedziła poprzedniczkę pod względem wyników sprzedażowych. 

Gears 5 zostało niezwykle ciepło przyjęte na premierę. Najlepiej oddają to recenzje, które okazały się bardzo przychylne (MetaCritic: 84 na XO i 81 na PC). I wiele wskazuje na to, że świetny poziom gry, poparty licznymi opiniami, przełożył się na wynik sprzedażowy. 

W wywiadzie, udzielonym dla Eurogamer, Phil Spencer zapytany został o wiele spraw związanych z Xboksem. W pewnym momencie poruszono kwestię największej gry na tę konsolę, jaka ukazała się w drugiej połowie bieżącego roku:

Gears 5 sprzedało się bardzo dobrze. Sprzedaż jest lepsza niż przy poprzedniej części. I jesteśmy zadowoleni z takiego wyniku.

Niestety nie podano dokładnych wyników, które uwzględniałyby sposób nabycia gry. Jak wiadomo, tytuł był niezwykle rozchwytywany w usłudze Xbox Game Pass, gdzie trafił na premierę. Jakkolwiek jednak by nie było, oskarżenia o stagnację serii, które padały przy okazji premiery Gears of War 4 mogą odejść w zapomnienie. 

Więcej o tej marce przeczytasz na naszym portalu:

Źródło: https://gamingbolt.com/gears-5-outsold-4-per-phil-spencer

Tagi: Gears 5 microsoft The Coalition