Gears 6 już powstaje. Twórcy mają czerpać garściami z zaskakującego źródła

Gry
3913V
Gears 6 już powstaje. Twórcy mają czerpać garściami z zaskakującego źródła
Iza Łęcka | 22.10.2019, 08:13

Nie będzie raczej dla nikogo zaskoczeniem informacja o powstawaniu nowej części Gears of War. Microsoft jeszcze nie zapowiedział gry, ale najwidoczniej deweloperzy nie muszą ukrywać swoich kolejnych planów, bo Aryan Hanbeck oficjalnie wspomniał o Gears 6. Dyrektor artystyczny zdradził także główne źródło prac.

Gears 5 to ogromny sukces The Coalition. Studio przygotowało ciekawą historię, która jednak aż krzyczy „to dopiero początek”. Mimo to oficjalna wypowiedź na temat Gears 6 jest już dzisiaj zaskakującą wiadomością.

Informacje o grze niespodziewanie przekazał Aryan Hanbeck. Podczas rozmowy z dziennikarzem Wassup Conversations, dyrektor artystyczny miał wspomnieć o inspiracjach dla Gears 5, ale po chwili zmienił temat i wspomniał o kontynuacji:

„Jest jedna rzecz – faceci, gdy to zobaczą to prawdopodobnie będą się śmiać – ale mówiłem wszystkim artystom, by bez przerwy oglądali "Opowieść podręcznej"… Kompozycja, kolory, a także zdjęcia i symbolika są na topie. Więc obejrzałem to i mówię: „Wow, musimy znaleźć sposób, aby uzyskać więcej takich rzeczy w Gears 6”.”

„Opowieść podręcznej” to jeden z hitów sieci Hulu, którego pierwszy sezon rozbił bank – produkcja zebrała dwa Złote Globy („Najlepszy serial dramatyczny”, „Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym”), a od czasu premiery serial otrzymał 14. nagród Emmy.

Najpewniej nie możemy liczyć na bezpośrednie przeniesienie wydarzeń znanych z twórczości Margaret Atwood (na podstawie jej powieści powstał pierwszy sezon „Opowieści podręcznej”), ale przyglądając się ponurej kolorystyce, symbolice wykorzystanych barw oraz uzyskanemu dzięki temu klimatowi całego obrazu – serial można uznać za ciekawe źródło inspiracji.

To może oficjalna zapowiedź Gears 6 w dniu pełnej prezentacji Xbox Scarlett?

Więcej na temat serii na naszym portalu:

Źródło: https://www.ign.com/articles/2019/10/21/gears-6-handmaids-tale-hulu-coalition-xbox?sf110955195=1

Komentarze (49)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper