Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.11.2019 14:12
SOCOM PS5
793V

SOCOM ma powrócić na PS5. Twórcy Killzone'a mają pracować nad grą

Sony nie zapomniało o marce SOCOM. Podobno już trwają prace nad nową produkcją, która ma zostać doceniona przez fanów sieciowego strzelania. Grę ma rozwijać drugi zespół z Guerrilla Games.

W latach 2002-2011 posiadacze kolejnych konsol PlayStation mogli sprawdzać strzelanki z serii SOCOM. Kilka zespołów zatrudnionych przez Sony pracowało nad shooterami, jednak od kilku lat IP trafiło do zamrażarki. Przez całą generację nie słyszeliśmy o tym IP, ale sytuacja może zmienić się już wkrótce.

Już w 2017 roku pojawiły się przecieki, według których Sony szuka odpowiedniego zespołu dla tej marki. Japońska korporacja miała szukać deweloperów z doświadczeniu w strzelankach, ale podobno dopiero ostatnio sytuacja została rozwiązana.

Tidux – znany informator specjalizujący się w temacie PlayStation – potwierdził, że to właśnie drugi zespół Guerrilla Games otrzymał za zadanie stworzenie nowego SOCOM-a. Gra nastawiona na sieciowe pojedynki zmierza oczywiście na PS5.

Porządny shooter na pewno przyda się Sony, które akurat w tym gatunku nie posiada wyjątkowego zestawu ekskluzywnych produkcji. Tytuł skupiony na multiplayerze może mieć sens, ale oczywiście trudno już teraz oceniać.

Więcej o PS5 przeczytacie na naszej stronie:

Źródło: Twitter

Tagi: Guerrilla Games playstation 5 ps5 socom