Iza Łęcka Iza Łęcka 08.11.2019 11:51
PlayStation nowe studio PS5
2516V

PS5 potrzebuje wielu ekskluzywnych gier, PlayStation otwiera więc nowe studio

Sony określa wielkie zapotrzebowanie na ekskluzywne gry dla PS5, w związku z czym założenie nowego studia było tylko kwestią czasu. Twórcy zajmą się wyłącznie przygotowaniem tytułów z myślą o PlayStation 5. Japończycy zdecydowanie zbroją się na nową generację.

PS5 potrzebuje wielu mocnych gier i choć wewnętrzne struktury Sony już na PS4 nieraz udowodniły, że potrafią przygotować wyśmienite produkcje, to jednak korporacja jest głodna jeszcze większych sukcesów. To właśnie z tego powodu potwierdzono otwarcie nowego studia zajmującego się tworzeniem gier – specjaliści rozpoczną prace w Malezji w 2020 roku.

Jest to pierwsze studio Sony znajdujące się w południowo-wschodniej Azji, które zajmie się przygotowaniem grafik i animacji dla wszystkich zespołów Worldwide Studios. Twórcy mają dodawać swoją cegiełkę do tworzenia ekskluzywnych gier na PlayStation 5.

Gobind Singh Deo, minister Komunikacji i Multimediów Malezji, zapowiedział nowe studio następującymi słowami:

„Dzięki temu założeniu, Malezja będzie ściśle współpracować z Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios, aby stworzyć więcej możliwości dla lokalnego i regionalnego przemysłu gier. Razem będziemy pracować nad podniesieniem talentów twórczych w Malezji, a nawet nawiązywać partnerstwo z naszymi lokalnymi partnerami edukacyjnymi. Ma to na celu zapewnienie, że przyspieszony rozwój przemysłu w naszym kraju będzie wspierany”.

Darrel Leiking, Minister Handlu Międzynarodowego i Przemysłu Malezji, zaznaczył, że jest to idealna opcja dla kraju, który chce przyciągnąć „wysokiej jakości inwestycje międzynarodowych firm”:

„Malezja ma wszystkie odpowiednie kryteria, aby stać się ulubionym miejscem inwestycji dla międzynarodowych twórców gier. Nasz kwitnący ekosystem gier i światowej klasy talent przyciągnęły ponad 60 studiów rozwoju gier z całego świata, a czekamy na więcej w przyszłości.”

Prezes PlayStation i dyrektor generalny Jim Ryan także zapowiedział inwestycję:

„Imponujący talent, żywy ekosystem gier i wsparcie ze strony rządu to kluczowe powody, dla których zdecydowaliśmy się przenieść nasze partnerstwo z Malezją na wyższy poziom.”

Na dokładne plany deweloperów z Malezji musimy jeszcze zaczekać, ale kolejna inicjatywa na pewno pomoże w rozwoju kolejnych, ekskluzywnych gier dla PS5. Już wcześniej Sony potwierdziło, że choć posiada duże, wewnętrzne struktury, to jest otwarte na przejmowanie kolejnych firm lub zakładanie nowych. W ostatnim czasie korporacja przejęła Insomniac Games.

Warto także sprawdzić na naszym serwisie:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-11-08-playstation-to-open-malaysian-development-studio

Tagi: playstation 5 ps5 sce worldwide studios