Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.11.2019 18:07
Wiedźmin 2 netflix
2135V

Wiedźmin 2 od Netflix oficjalnie! Platforma potwierdziła wstępną datę premiery

„Wiedźmin” w grudniu nie powie ostatniego słowa. Netflix właśnie potwierdził zamówienie drugiego sezonu „Wiedźmina”. Znamy nawet wstępną datę premiery.

Jeszcze przed premierą pierwszego sezonu „Wiedźmina” otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź drugiej historii. Jest to znacząca sytuacja, która pokazuje, że platforma jest bardzo pewna sukcesu – nawet w przypadku największych, potencjalnych hitów czekamy zazwyczaj do publikacji pierwszych odcinków przez Netflix.

Wiedźmin 2 od Netflix – co już wiemy?

Prace nad drugim sezonem „Wiedźmina” rozpoczną się na początku 2020 roku w Londynie i drugi sezon będzie składał się z ośmiu odcinków. Premiera historii planowana jest na 2021 rok. 

Wiadomość skomentowała Lauren S. Hissrich, która jest bardzo zadowolona z tej sytuacji:

"Jestem niesamowicie podekscytowana, że jeszcze przed premierą pierwszego sezonu, możemy potwierdzić, że wkrótce znów powrócimy na Kontynent, by opowiedzieć dalszą historię Geralta, Yennefer i Ciri i pokazać fanom efekty wspaniałej pracy, którą wykonała nasza ekipa i obsada."

W drugim sezonie ponownie zobaczymy: Henry’ego Cavilla („Mission Impossible - Fallout”, „Człowiek ze stali”) w roli Geralta, Anyę Chalotrę („A.B.C.”, „Wanderlust”) jako Yennefer i Freyę Allan („The Third Day”, „Kraina bezprawia”) jako Ciri. Producentami wykonawczymi „Wiedźmina 2” będą: Lauren Schmidt Hissrich, Tomek Bagiński, Jason F. Brown, Sean Daniel, Mike Ostrowski, Steve Gaub i Jarosław Sawko. Wkrótce poznamy informacje dotyczące reżyserów oraz innych członków obsady.

Wiedźmin 2 Netflix oficjalnie

Wiedźmin 2 od Netflix był pewniakiem...

Nie jest to jednak jakiekolwiek zaskoczenie. Ekipa Netflixa od kilku dobrych miesięcy informowała o pracach nad „pierwszym sezonem”, a ciągle pojawiały się plotki, według których aktorzy podpisali umowy na przynajmniej trzy sezony. Firma bardzo mocno promuje serial, więc mogliśmy mieć pewność, że to nie koniec.

Nie możemy ostatnio narzekać na brak informacji i materiałów z „Wiedźmina”. Z samego rana pokazaliśmy naszej społeczności nowe zdjęcia, wczoraj poznaliśmy szczegóły zwiastuna, a w tym tygodniu informowaliśmy o pewnej wpadce – jeden ze specjalistów zajmujący się rekwizytami wspomniał o rozpoczęciu prac nad drugim sezonem.

Wcześniej showrunnerka wspomniała nawet, że stworzyła już wydarzenia dla siedmiu sezonówhistoria „Wiedźmina” może trwać nawet 20 lat.

Sprawdźcie nasze teksty:

Źródło: Twitter

Tagi: netflix serial Wiedźmin wiedźmin 2