Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.11.2019 18:00
Spider-Man Disney Plus
704V

Disney+ bez Spider-Mana. Netflix może dalej współpracować z Sony

Klienci Disney+ nie mogą liczyć na dostęp do wszystkich produkcji z Marvel Cinematic Universe, ponieważ filmy przygotowywane przez Sony dla MCU nie zostaną udostępnione w usłudze. Japończycy mają nadal współpracować z platformą Netflix.

Jeszcze kilka tygodni temu nie znaliśmy losów Spider-Mana w Marvel Cinematic Universe. Na szczęście Sony dogadało się z Disneyem, powstaje kolejny film, ale nie oznacza to, że Pająk trafi na Disney+. Ricky Strauss, szef zawartości i marketingu dla Disney+, w rozmowie z dziennikarzem The Verge wytłumaczył sytuację:

„Kochamy naszych przyjaciół z Sony, ale nie mamy żadnych planów, aby filmy Spider-Man byył dostępne w Disney+.”

Przedstawiciel Disneya zaznaczył, że na Disney+ zobaczymy wszystkie animowane produkcje ze Spider-Manem, które są przygotowane pod banderą Marvela, ale przynajmniej aktualnie – nie możemy liczyć na dostęp do filmów.

Sytuacja może oczywiście zmienić się w przyszłości, ale najwidoczniej obecnie Netflix i Starz posiadają aktywną umowę, przez którą to właśnie te firmy mogą dysponować produkcjami z uniwersum Spider-Mana.

Jesteście zainteresowani Disney+? Przeczytajcie naszą recenzję pierwszego odcinka The Mandalorian oraz poznajcie szczegóły polskiej ceny.

Sprawdźcie nasze teksty:

Źródło: https://whatsondisneyplus.com/disney-doesnt-have-plans-to-have-spider-man-movies

Tagi: Disney disney plus netflix Spider-Man