Iza Łęcka Iza Łęcka 07.11.2019 11:53
shuhei yoshida, hermen hulst
1111V

PlayStation z wielkimi zmianami. Nowy szef SCE Worldwide Studios, a Shuhei Yoshida otrzymał inne zadanie

Jesteśmy świadkami kolejnych dużych roszad w Sony Interactive Entertainment. Shuhei Yoshida nie jest już szefem wszystkich wewnętrznych zespołów PlayStation. Wybór nowego szefa jest zaskakujący.

Od pewnego czasu jesteśmy świadkami dużych zmian w strukturach Sony Interactive Entertainment, a właśnie dobiegła nas kolejna ważna reforma. Szefem SCE Worldwide Studios będzie teraz Hermen Hulst, który zajmie się wszystkimi zespołami first-party należącymi do japońskiej korporacji. Wcześniej Hulst był dyrektorem zarządzającym i zarazem jednym ze współzałożycieli Guerrilla Games – twórców marki Killzone i Horizon Zero Dawn.

Hermen Hulst nie może liczyć na długie wdrożenie w pracę, bo rozpoczyna realizować nowe obowiązki natychmiast: będzie teraz zarządzał rozwojem gier od wszystkich 14 wewnętrznych firm Sony. Shuhei Yoshida został odsunięty od ważnej roli, chociaż będzie na czele nowej inicjatywy – pod jego opieką znajdą się zewnętrzne, mniejsze i niezależne studia.

Jim Ryan – CEO PlayStation – potwierdził, że Hulst to najlepszy kandydat na to stanowisko:

"Hermen jest Europejczykiem, który obejmie jedno z głównych biur PlayStation. Myślę, że wszyscy w Europie powinni być podekscytowani, szczęśliwi i dumni, że tak się dzieje. Hermen jest jednym z najbardziej efektywnych i szanowanych liderów w branży gier wideo. Jest gorącym orędownikiem zespołów, którymi kieruje i rozumie, w jaki sposób wzmacniać kreatywne talenty, aby budować wspaniałe doświadczenia. Nie mam wątpliwości, że Hermen może przewodzić naszym zespołom w dostarczaniu przekonujących i zróżnicowanych doświadczeń w stałym tempie.”

Shuhei Yoshida otrzymał pod swoje skrzydła „indyki”, gdyż jest pasjonatem gier niezależnych. Sytuację wyjaśnił Ryan:

"Każdy wie, jak bardzo Shu jest pasjonatem niezależnych gier - są one siłą napędową branży, dzięki czemu nasze portfolio treści jest tak wyjątkowe dla naszych graczy. Te szalenie kreatywne doświadczenia zasługują na uwagę, a mistrz, taki jak Shu na PlayStation, zapewni, że cała organizacja SIE będzie współpracować z niezależnymi programistami poprzez kulturę wspierania i celebrowania ich wkładu w platformy PlayStation.”

Na naszym portalu również polecamy do sprawdzenia:

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-11-07-guerrilla-games-hermen-hulst-is-playstations-head-of-worldwide-studios

Tagi: hermen hulst playstation 5 ps5 sce worldwide studios shuhei yoshida sony