Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 10.11.2019 15:30
Joker przebija Avengers: Koniec Gry
2826V

Joker z większym zyskiem niż Avengers: Koniec gry. Film zbliża się do miliarda dolarów

Świetnie przyjęty "Joker" dzięki niskiemu budżetowi produkcyjnemu, wyprzedza najbardziej dochodowy film w historii, pod względem zysków. 

"Joker" okazał się, według wielu krytyków i samych widzów, filmem wybitnym. Najlepszym potwierdzeniem tego, jaki szum wywołał, są wyniki, które osiąga. Niedawno informowaliśmy Was o tym, iż produkcja oficjalnie została najbardziej dochodową, wśród wszystkich z kategorią wiekową "R". Wygląda na to, że to nie koniec rekordów. 

Jak donosi ostatnia analiza box office, film na całym świecie wygenerował już 953 miliony dolarów. Jak obliczył dziennikarz magazynu Forbes, Scott Mendelson, budżet na poziomie 62.5 miliona dolarów, sprawia, iż "Joker" został najbardziej zyskownym filmem w historii kina. Zebrał już 15.3 razy więcej pieniędzy za bilety, niż przeznaczono na jego wyprodukowanie. 

Żaden inny film nie osiągnął takiego wyniku. Wśród komiksowych ekranizacji bardzo dobrze wypadły w kwestii zysków również "Deadpool" (783 miliony dolarów przychodu, 58 milionów dolarów budżetu) oraz "Venom" (854 miliona dolarów przychodu, 90 milionów budżetu), ale żaden z nich nie może równać się z filmem Todda Phillipsa. 

Uzyskany wynik sprawia, że w kwestii zysków przebity zostaje nawet "Avengers: Koniec gry", który, choć miał znacznie wyższy przychód, to wiele wydano na realizację (prawie 360 milionów dolarów) oraz promocję (dodatkowe 200 milionów dolarów). 

Jakby tego było mało, jeśli "Joker" przekroczy miliard dolarów przychodu, a jest to już tylko kwestią czasu, zostanie najtańszym filmem w historii, któremu udała się ta sztuka. Nam pozostaje gratulować genialnego wyniku- w pełni zasłużonego, subiektywnie nadmieniając. 

Interesujesz się kinem? Zajrzyj także tutaj:

Źródło: https://www.forbes.com/sites/scottmendelson/2019/11/08/box-office-dc-films-joker-tops-955-million-to-become-more-profitable-than-deadpool-venom-and-batman/#26c0f09318ff

Tagi: Avengers: Koniec Gry box office Joker Warner Bros.