Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 09.11.2019 17:22
Hideo Kojima
2540V

Hideo Kojima oznajmia, że spodziewał się mieszanej reakcji na Death Stranding. Wywiad z projektantem

Hideo Kojima udzielił ciekawego wywiadu dla Playstation. Został zapytany o odebranie Death Stranding przez graczy. "Dzieje się tak, gdy chcesz stworzyć coś nowego."

Wczoraj światło dzienne ujrzało Death Stranding od studia Kojima Productions. Jest to jedna z największych premier tego roku, więc społeczność nie mogła przejść obojętnie wobec produkcji. Wczoraj było bardzo głośno o masowym bombardowaniu dzieła Hideo Kojimy na serwisie Metacritic - w pewnym momencie, Death Stranding miało ocenę na poziomie 5.0/10, na bazie opinii graczy. Nie oszukujmy się, większość ocen 0/10 było wystawiane tylko i wyłącznie na złość.

Wczoraj, Hideo Kojima rozmawiał z Sony, gdzie w wywiadzie powiedział, że spodziewał się mieszanych reakcji na Death Stranding, ponieważ "dzieję się tak, gdy chcesz stworzyć coś nowego.". Projektant dodał, że ma nadzieję na lepsze zrozumienie produkcji przez graczy w przeciągu kolejnych lat.

Jeśli ludzie mają do czynienia z czymś, czego nigdy wcześniej nie doświadczyli, może to być trudne. Mam jednak nadzieję, że dzięki wsparciu, które otrzymuję od fanów, pozytywność się rozprzestrzeni. I że za 5 lub 10 lat ludzie spojrzą na Death Stranding jako nowy standard. Potem spróbuję stworzyć coś nowego.

Hideo Kojima został również zapytany o wcześniejsze spekulacje graczy, które sugerowały, że Death Stranding to nowy gatunek gier.

W przypadku Death Stranding wiem, że nie jest to obecnie gra z głównego nurtu. Jeśli spojrzysz na gry online, trendem jest rywalizacja pomiędzy sobą. Ale w Death Stranding jest to bardziej związek między graczami. Możesz przekazywać sobie nawzajem pozytywne opinie. Wszyscy spotykają się w pozytywnym nastroju, z pozytywnymi intencjami. Chciałem tylko, żeby gracze tego doświadczyli. Być może w przyszłości zostanie nazwany gatunek.

Death Stranding zostało potwierdzone również na platformę PC. Od wczoraj można składać zamówienia przedpremierowe - gra będzie dostępna na launcherze Steam oraz Epic Games Store. W obu przypadkach została wyceniona na 250 złotych. 

Pełny wywiad z Hideo Kojima obejrzycie poniżej.

O Death Stranding warto przeczytać;

Źródło: videogameschronicle.com

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment