Iza Łęcka Iza Łęcka 08.11.2019 12:45
Loki i Doktor Strange
811V

MCU z wielkim połączeniem seriali i filmów. Historia Lokiego wpłynie na wydarzenia Doktora Strange'a

Marvel ma wielkie plany na połączenie filmów i seriali Marvel Cinematic Universe. Jeśli widzowie będą chcieli zrozumieć wszystkie wątki z produkcji wrzuconych na duży ekran, czeka ich kilka dodatkowych godzin spędzonych przed telewizorem, sprawdzając odcinki seriali.

Marvel przygotowuje się do 4. fazy Marvel Cinematic Universe, która zostanie zapoczątkowana w maju 2020 roku. W przeciągu dwóch lat w kinach oraz na Disney+ zadebiutuje przynajmniej 10 produkcji, które będą ze sobą niezwykle połączone.

Nadciągająca faza będzie znacząca, gdyż po raz pierwszy będziemy mieć do czynienia z połączeniem seriali z filmami – już wcześniej pojawiały się między innymi odcinkowe historie przygotowane przez Netflix („Daredevil”, „Punisher”), ale nie uzupełniały one wydarzeń z MCU. Teraz za sprawą Disney+ i własnych produkcji, będziemy świadkami dużych zmian.

Pierwszą dużą relację dostrzeżemy już wiosną 2021 roku – wtedy to zadebiutuje serial „Loki” oraz „Doctor Strange In the Multiverse of Madness” (7 maj). To opowieść, w której główną rolę odegra Tom Hiddleston, który rozbuduje lub nawet wprowadzi widzów w solową opowieść Benedicta Cumberbatcha. Sprawa została nawet potwierdzona przez Kevina Feige'a, który zaznaczył, że fani filmów będą zmuszeni do oglądania na bieżąco serialu z Disney+, jeśli będą chcieli znać wszystkie wątki.

Według wcześniejszych plotek, w serialu „Loki” zobaczymy głównego bohatera, który będzie podróżował w czasie do ważnych wydarzeń z historii Ziemi, zmieniając je według własnego uznania. Możemy podejrzewać, że na takie ekscesy nie będzie chciał zezwolić Doktor Strange, więc bohater powinien pojawić się w opowieści. Dodatkowo już wcześniej potwierdzono, że Scarlet Witch pojawi się w „Doctor Strange In the Multiverse of Madness” - kobieta ma stworzyć alternatywną rzeczywistość, by przywrócić do życia Visiona.

Wiosną 2021 roku zadebiutują trzy produkcje „Loki” (serial), „WandaVision” (serial)” oraz „Doctor Strange In the Multiverse of Madness” (film), które mogą ze sobą w interesujący sposób koegzystować. Marvel dzięki takim zagrywkom może zmusić fanów MCU do inwestowania w Disney+.

Loki Wanda MCU

Tak prezentują się wszystkie produkcje z 4 fazy Marvel Cinematic Universe:

Źródło: https://screenrant.com/loki-tv-show-doctor-strange-2-connect-mcu/

Tagi: Marvel Marvel Cinematic Universe mcu