Iza Łęcka Iza Łęcka 09.11.2019 00:30
GTA 5
9700V

GTA 5 pozwala zarobić tysiące. Rockstar płaci za znalezienie błędów i udowodnienie niewinności

Rockstar rozszerzyło swój program dla łowców bugów. Firma płaci teraz za znalezienie błędów i udowodnienie niewinności na trzech platformach i zachęca graczy do pomocy. Fani mogą zarobić od kilkuset to nawet kilku tysięcy dolarów.

Rockstar zaktualizował swoją podstronę na HackerOne, by zachęcić graczy do szukania błędów w GTA 5 oraz Red Dead Redemption 2. Program działa już od 2016 roku, ale dotychczas skupiał się wyłącznie na GTA Online. Teraz jednak zdecydowano się rozszerzyć jego działalność:

„Do tej pory prywatny program był ukierunkowaną kampanią nagród mającą na celu wykorzenienie bardzo szczególnego rodzaju potencjalnej podatności w Grand Theft Auto Online. Jednakże z radością informujemy, że od dzisiaj będziemy teraz akceptować szerszą gamę raportów o podatnościach na zagrożenia w ramach kategorii.”

Rockstar zbiera błędy na następujących grach i platformach:

GTA 5 i GTA Online:

  • PS4
  • Xbox One
  • PC

Red Dead Redemption 2 i Red Dead Online:

  • PS4
  • Xbox One
  • PC

Aplikacje mobilne:

  • Red Dead Redemption 2 Companion App
  • iFruit Mobile App

Nie możecie jednak liczyć na szybki i łatwy zarobek. Łowcy bugów muszą na początku zapisać się do programu Rockstar, a następnie przestrzegać bardzo surowych zasad, bowiem firma nie zamierza współpracować z graczami, którzy złapią bany.

Minimalny zysk za znalezienie błędu wynosi 150 dolarów (576 zł), choć jeden z graczy może otrzymać za swoje zgłoszenie nawet 1000 dolarów (3840 zł). Znacznie lepiej wygląda sytuacja w momencie, gdy... Udowodnicie swoją niewinność. Rockstar tak bardzo wierzy w swój system do banowania graczy w GTA Online, że może zaoferować nawet po 10 000 dolarów (38400 zł) graczom, którzy udowodnią problem w systemie – w tym wypadku trzeba „skutecznie zidentyfikować nieprawidłowy, powtarzający się ban w GTA Online”. Jak wiadomo, Rockstar zarabia miliony dzięki sieciowemu trybowi w GTA Online, więc przygotowanie specjalnego systemu nikogo nie powinno dziwić.

Warto również sprawdzić na naszym serwisie:

Źródło: https://www.pcgamer.com/rockstar-is-offering-cash-rewards-for-finding-red-dead-redemption-online-security-flaws

Tagi: Grand Theft Auto V Rockstar Rockstar North