Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 02.11.2019 14:20
Star Wars: The Old Republic z miliardem przychodu
584V

Star Wars: The Old Republic bliskie osiągnięcia prawie miliarda dolarów przychodów

Choć na horyzoncie widać nadchodzącą grę z serii Star Wars, to w tle inna bliska jest osiągnięcia niezwykle pomyślnego wyniku finansowego!

Aktualnie wszystkie oczy fanów Gwiezdnych Wojen zwrócone są w kierunku zbliżającego się Star Wars Jedi: Upadły zakon, które zapowiada się bardzo dobrze. Projekt od EA i Respawn Entertainment ma być pierwszą grą od bardzo dawna, która pozwoli nam przemierzać uniwersum w pojedynkę. 

Wygląda jednak na to, że trochę w tle, przez ostatnie lata, rozwija się dobrze inny tytuł, którego wydawcą jest także Electronic Arts. Mowa o Star Wars: The Old Republic. Gra zadebiutowała w 2011 roku na PC i początkowo spotkała się ze sceptycznym przyjęciem. 

Projekt utrzymany jest w konwencji MMORPG i miał być luźną kontynuacją świetnego Star Wars: Knights of the Old Republic. Przez lata był restartowany wiele razy, ale wciąż utrzymuje pokaźną liczbę oddanych fanów. Przekłada się to na znakomity wynik finansowy, który został właśnie ujawniony. 

Jak zdradził dyrektor finansowe EA, Blake Jorgensen, gra bliska jest osiągnięcia kamienia milowego w postaci 1 miliarda dolarów przychodów! Trzeba przyznać, że wynik robi wrażenie i bez wątpienia firma może pokusić się o wiarę w podobne osiągi ze strony nadchodzącej produkcji. 

Interesujesz się światem Gwiezdnych Wojen? Rzuć okiem:

Tagi: BioWare Electronic Arts Star Wars: The Old Republic