Star Wars: Knights of the Old Republic

Star Wars: Knights of the Old Republic

8,8
217 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.4
PC 8.9
XBOX 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
BioWare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
46 godzin
Premiery
Świat:
15.07.2003
Europa:
12.09.2003
Producent:
BioWare
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
46 godzin
Premiery
Świat:
15.07.2003
Europa:
12.09.2003

Star Wars: Knights of the Old Republic - opis gry

Star Wars: Knights of the Old Republic to gra role-playing stworzona przez BioWare. Kanadyjskie studio deweloperskie wykorzystało w niej licencję "Gwiezdnych Wojen" od LucasArts. Tytuł pojawił się najpierw na Xboksie i PC (2003 rok). W późniejszym terminie powstała również wersja na Mac OS X.

Gameplay w Star Wars: Knights of the Old Republic oparto o system znany ze "Star Wars Roleplaying Game", wydanego przez Wizards of the Coast (mechanika oparta o reguły trzeciej edycji Dungeons & Dragons). Gracze wybierają na początku zabawy jedną z trzech klas bohatera, a później trzy kolejne subklasy. Walki prowadzone są pod turowe dyktando. Gameplay w Star Wars: Knights of the Old Republic jest jednak o tyle innowacyjny, że pozwala graczom na kolejkowanie kolejnych komend wydawanych bohaterom w trakcie batalii. Wszystkie obliczenia dotyczące rozmiarów obrażeń lub szans na zadanie celnego ciosu obliczane są z udziałem reguł Dungeons & Dragons. Do drużyny przyłączyć się mogą dwie postaci. Przed wyruszeniem na eksplorację nowych lokacji gracz otrzymuję opcje doboru składu towarzyszy broni. Gra zbudowana jest w ten sposób, że bazą główną jest statek kosmiczny. Na mapie galaktyki wskazuje się planetę-cel lotu. Po opuszczeniu wehikułu można eksplorować środowisko wykonane w 3D na własną rękę. Star Wars: Knights of the Old Republic pozwala pod tym względem na pewną dozę swobody. Gracz może rozwiązywać wiele problemów w lokacjach na kilka możliwych sposobów, starając się wchodzić z różnymi postaciami w interakcje lub po prostu używając siły.

Dalsza część tekstu pod wideo

Świat, lokacje, mitologia, bestiariusz i historia zostały w Star Wars: Knights of the Old Republic zaczerpnięte z serii filmów "Gwiezdne Wojny". Bohaterowie mogą w związku z tym - po kilkunastu godzinach rozgrywki - posługiwać się mieczami świetlnymi czy też korzystać z mocy Jedi. Scenariusz w Star Wars: Knights of the Old Republic opowiada o okresie na 4000 lat przed narodzinami Galaktycznego Imperium. Były rycerz Jedi o imieniu Darth Malak postanowił rozpocząć ofensywę Sithów przeciwko Republice. Ataki Malaka sprawiły, że rycerze Jedi znaleźli się w rozsypce. Większość została zabita w wyniku agresji, część przeszła na mroczną stronę mocy, a nieliczni ukrywają się przed nieprzyjaciółmi. Zadaniem gracza jest powstrzymanie niecnych postępków Dartha Malaka. Bardzo istotne w trakcie rozgrywki jest podejmowanie ważnych wyborów o charakterze moralnym. Protagonista może kierować się ku jasnej lub ciemnej stronie mocy, co wpływa na stosunek towarzyszy broni do głównego bohatera.

Wideo - Star Wars: Knights of the Old Republic

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper