Iza Łęcka Iza Łęcka 29.10.2019 07:29
Star Wars David Benioff & D.B. Weiss
886V

Star Wars bez twórców Gry o tron. David Benioff i D.B. Weiss wolą pracować dla platformy Netflix

David Benioff i D.B. Weiss nie rozpoczną „postskywalkerowej” ery Star Wars. Twórcy „Gry o tron” zrezygnowali z prac nad uniwersum Gwiezdnych wojen. Lucasfilm staje teraz przed dużym wyzwaniem znalezienia nowych reżyserów do kolejnego filmu.

David Benioff i D.B. Weiss zasłynęli ze stworzenia „Gry o tron”, więc po zakończeniu pracy dla HBO, mogli przebierać wśród ofert od największych korporacji. Początkowo to Lucasfilm potwierdził, że właśnie ten duet stworzy film z serii Star Wars, który ma zadebiutować w 2022 roku rozpoczynając zupełnie nową trylogię.

W międzyczasie Benioff i Weiss przebierali w propozycjach od największych serwisów SVOD. Zgodnie z sierpniowymi doniesieniami, Netflix wyłożył 9-cyfrowy czek, który przekonał zespół do wyłącznej pracy dla streamingowego giganta.

Już w tamtym czasie specjaliści wspominali o możliwym konflikcie interesów, ale dopiero teraz otrzymaliśmy oficjalną wiadomość. Nowy epizod Gwiezdnych wojen potrzebuje twórców, gdyż zgodnie z najświeższymi informacjami – David Benioff i D.B. Weiss mają już „pełny harmonogram”.

Twórcy nie ukrywają swojej miłości do serii Star Wars, która miała na nich niebagatelny wpływ, a w oświadczeniu podziękowali George'owi Lucasowi za ukształtowanie. Disney jednocześnie nie rezygnuje z możliwej współpracy i w przyszłości Benioff oraz Weiss mogą ponownie otrzymać szansę rozwijania Gwiezdnych wojen.

Na portalu polecamy również:

Źródło: https://deadline.com/2019/10/star-wars-setback-game-of-thrones-duo-david-benioff-d-b-weiss-exit-trilogy-1202771184/

Tagi: D.B. Weiss David Benioff Gwiezdne Wojny star wars