Iza Łęcka Iza Łęcka 31.10.2019 11:35
Diablo 2
8808V

Diablo 4 spełnieniem marzeń dla fanów Diablo 2? Duży przeciek ujawnia powrót do korzeni

BlizzCon rozpocznie się już jutro i zgodnie z najnowszymi przeciekami ozdobą konferencji będzie Diablo 4. Gra przesiąknięta złem, mrokiem, flakami i wszystkimi obrzydlistwami, na które zacierają rączki fani uniwersum od czasów Diablo 2.

Na wstępie musicie wiedzieć, że nie jest to potwierdzona wiadomość – informacje jednak nagłośnił Daniel Ahmad, który również twierdzi, że Diablo 4 będzie mroczną przygodą. Analityk Niko Partners zapowiedział ostatnio opóźnienie daty premiery The Last of Us 2 i wielokrotnie potwierdził swoje znakomite dojścia do deweloperów z całego świata.

„Te kwestie są wszystkim tym, co słyszałem o Diablo 4. Gra jest rozwijana w dobrym kierunku i jest zdecydowanie tym, czego chcą fani. Tytuł czerpie z uwielbianego przez graczy stylu D2 i poprawia walkę z D3.”

Diablo 4 niczym Diablo 2?

Na forum Reddit pojawił się post od niepotwierdzonej osoby, która jednak jest przekonana, że nadciąga bardzo mroczna produkcja – tytuł oczekiwany przez fanów od wielu długich lat:

„Diablo 4 będzie wyglądać mrocznie, szorstko i obrzydliwie - tym razem nie będzie więcej tęczowych błyszczących bzdur!”

Wśród lokacji można wyróżnić nieużytki, szare pustynie, jaskinie przepełnione ciałami, zgniłe krypty lub bagna. Niektóre miasta mogą być półotwarte, a podczas rozgrywki mamy skorzystać z wierzchowców – informator potwierdza dostęp do koni. Podobno twórcy zaimplementowali kontekstową interakcję z otoczeniem (wspinanie się).

W Diablo 4 nie zabraknie czteroosobowej kooperacji, a może nawet pojawić się tryb PVP. Tytuł będzie zawierał między innymi trzy klasy postaci: mag, barbarzyńca oraz druid. Kolejna odsłona tytułu od Blizzarda ma być wielkim ukłonem w stronę fanów Diablo 2 – nawet przy wyborze postaci zobaczymy bohaterów przy ognisku:

„Cała ta gra wydaje się być MRUGNIĘCIEM w stronę fanów Diablo 2, Lilith jest nowym Diablo (jest pokryta jakby krwistym welonem), postacie są pokazywane przy ognisku przy wyborze, to mroczny styl, za który chwalono Diablo 2.”

Deweloperzy przenieśli podobno nawet niektóre umiejętności, by gracze czuli, że to faktycznie duchowy spadkobierca Diablo 2. Niestety, informator nie posiada informacji dotyczących daty premiery. Pozostaje nam więc czekać na oficjalne zapowiedzi ze strony Blizzarda - jutrzejszy event zapowiada się gorąco!

Na naszym serwisie możecie również sprawdzić:

Źródło: https://www.reddit.com/r/Diablo/comments/dpgwmv/diablo_4_information_leak_spoiler/

Tagi: blizzard Blizzcon Diablo 2 Diablo 4