Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 25.10.2019 21:11
The Division 2
1099V

Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint i The Division 2 rozczarowało Ubisoft. Słaba sprzedaż gier

Ubisoft nie ma powodów do zadowolenia - ich ostatnie gry sprzedają się poniżej oczekiwań, a najnowsza produkcja jest już tańsza o 50%.

Miniony rok nie jest udany dla francuskiego giganta w branży gier, Ubisoftu. Pierwszą wydaną przez nich grą w tym roku był spin-off serii Far Cry, który był kontynuacją historii zawartej w piątej odsłonie serii. Produkcja została słabo przyjęta przez graczy i został nazwany mianem "odgrzewanego kotleta", do którego dodano krótką, płytką historię, parę nowych broni i lekko odświeżono mapę z FC5.

Kolejnym tytułem był Tom Clancy's The Division 2, który miał pomóc wstać wydawcy na nogi - jak się dzisiaj dowiadujemy, po ponad połowie roku od premiery - tak się nie stało. Ubisoft nie jest zadowolony z wyników sprzedażowych drugiej części The Division. Podczas konferencji wewnątrz firmy padły słowa:

Nasze ostatnie dwa tytuły AAA sprzedały się poniżej naszych oczekiwań. Dodatkowo, podczas gdy The Division 2 został doceniony przez recenzentów, odbiór Ghost Recon Breakpoint był bardzo rozczarowujący i zakończył się znacznie poniżej naszych oczekiwań. Ostatecznie nie wykorzystaliśmy w pełni potencjału obu gier.

Następnie zostały omówione szczegóły zysków z obu produkcji. 

Co to może oznaczać? Ubisoft jest w niebezpiecznej sytuacji - ich najnowsze dwa wysokobudżetowe tytuły sprzedały się bardzo słabo. Niedawno mogliśmy poczytać o opóźnieniach ich zapowiedzianych produkcji, jednym z nich była najnowsza odsłona serii Watch Dogs. Najbardziej prawdopodobną opcją jest chęć dopracowania przez twórców produkcji do stanu idealnego. Jeśli ich kolejne tytuły sprzedadzą się poniżej oczekiwań, nad firmą mogą pojawić się czarne chmury.

Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint swoją premierę miało dwa tygodnie temu, a już teraz produkcję możecie kupić o połowę taniej.

O francuskiej firmie warto przeczytać:

Źródło: Mp1st.com

Tagi: Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint Ubisoft