Iza Łęcka Iza Łęcka 25.10.2019 07:30
Watch Dogs Legion Ubisoft
1030V

Ubisoft szykuje 2 tajne gry AAA. Firma przedstawiła dokładne plany

Ubisoft nie może mówić o bajecznym sukcesie Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint, co najwidoczniej skłoniło deweloperów do zmiany planów. Firma przełożyła premiery trzech gier, a teraz szykuje się do kilku dużych debiutów. Poznajcie dokładne plany korporacji.

Ubisoft planował do 31 marca wydać Watch Dogs Legion, Rainbow Six Quarantine i Gods & Monsters, ale premiery tych trzech gier zostały przełożone. Firma chce mieć pewność, że przedstawione produkcje zostaną ciepło przyjęte przez graczy i osiągną sukcesy – dlatego też deweloperzy otrzymali dodatkowy czas na ich doszlifowanie.

Na spotkaniu z inwestorami musiały zostać przedstawione dokładne plany korporacji, które rzuciły więcej światła na kolejne poczynania deweloperów. W okresie od 1 lipca 2020 roku do 31 grudnia 2020 roku odbędą się dwie premiery:

  • Watch Dogs Legion
  • Gods and Monsters

Jak wiadomo, obie gry miały zadebiutować na początku 2020 roku, więc akurat w tym wypadku twórcy powinni zajmować się wyłącznie dopieszczaniem już stworzonej zawartości. Trzeba jednak zauważyć, że najnowsze tytuły mogą zadebiutować w okolicy premiery next-genów, co najpewniej nie jest przypadkiem, ponieważ Ubisoft jest otwarty na przygotowanie tytułów na nowe konsole.

W następnym roku finansowym (od 1 kwietnia 2020 roku do 31 marca 2021) Ubisoft zamierza wydać aż pięć gier (+dwie wcześniej wymienione):

  • Rainbow Six Quarantine
  • Just Dance 2020
  • Roller Champions
  • Niezapowiedziana gra AAA
  • Niezapowiedziana gra AAA

Czego więc jeszcze możemy się spodziewać? Jedną z tych „niespodzianek” na pewno będzie nowa odsłona serii Assassin's Creed, która zadebiutuje na rynku pod koniec 2020 roku – jak wiadomo firma zrobiła sobie miesiące przerwy, by móc w przyszłym roku zapewnić jeszcze lepszego Assasyna.

Brakuje tutaj dwóch tytułów: Skull and Bones oraz Beyond Good and Evil 2 – przygoda o piratach trafi na rynek dopiero po 1 kwietnia 2021 roku, a o powrocie legendarnej serii Ubisoft nawet nie wspomina. Możemy podejrzewać, że deweloperzy potrzebują jeszcze kilku lat na skończenie ambitnej koncepcji.

W przedstawionych informacjach Ubisoft zawarł szczegóły wyłącznie gier AAA.

Warto również sprawdzić na naszym serwisie:

Źródło: Twitter

Tagi: Assassin's creed Rainbow Six Quarantine Ubisoft Watch Dogs Legion