Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 12.10.2019 23:35
The Last of Us 2 nowe moby
2098V

The Last of Us 2 z nowym stadium Zarażonych. Przeciwnicy będą ze sobą współpracować

Neil Druckmann opowiedział w najnowszym wywiadzie o nowym typie Zarażonych, który będzie znacznie mądrzejszy i jeszcze bardziej zajdzie nam za skórę podczas przygody!

The Last of Us: Part II to bez wątpienia jedna z najgorętszych premier przyszłego roku. Kontynuacja przygód Ellie oraz Joela ma być lepsza od pierwszej części pod praktycznie każdym względem. Dotyczy to także potworów, które zostaną znacznie bardziej dopracowane. 

The Last of Us pojawiło się kilka stadiów Zarażonych, wśród których wymienić możemy: Biegaczy, Czychaczy, Klikaczy (zwanych też Mlaskaczami) oraz najgroźniejszych, Purchlaczy. Wszystkie miał swoje mocne i słabe strony oraz na swój sposób przerażały. Neil Druckmann, reżyser gry, zdradził, że najnowsza część ma przynieść odpowiedź na to, od czego zależą konkretne etapy mutacji, z czego wynikają i jak długo trwa zarażenie

To jednak nie wszystko. Przekazał on też, że w sequelu pojawi się zupełnie nowy typ przeciwników. Oryginalnie nazwano je "Shamblers" i mają cechować się wyższą inteligencją, względem innych stadiów:

Mamy Biegaczy, którzy potrafią błyskawicznie skracać dystans. Mamy Klikaczy, którzy poruszają się wolno, ale zabijają natychmiastowo. Shamblery będą wykorzystywały chmury gazowego kwasu, który pali wszystko, co znajdzie się w jego obrębie. Będzie to wyglądało tak, jak zostało zaprezentowano w demo. 

Opowiedział też o tym, jak wielką trudność sprawi graczom znalezienie się w polu działania zabójczego gazu:

Będzie się robiło niezwykle interesująco, ponieważ chmura będzie zabierała punkty życia, a dodatkowo znacznie ograniczała widoczność. Nie będzie to oczywiście problemem dla Biegaczy, którzy będą w stanie bez problemu się w niej poruszać. Kombinacja tych dwóch typów będzie niezwykle trudna!

Wygląda na to, że czekają nas niezwykle wymagające, ale przy tym także satysfakcjonujące momenty. Obmyślanie taktyki walki z kolejnymi połączeniami wrogów będzie zabawą samą w sobie. Gra pojawi się na PlayStation 4 już 21 lutego!

Więcej o nadchodzącej grze od Naughty Dog przeczytasz tutaj:

Źródło: https://www.gamesradar.com/uk/last-of-us-2-shamblers-explained/

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us: Part II

Nie przegap