Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 12.10.2019 23:50
Uncharted 5 z planami
2900V

Uncharted 5. Były reżyser Naughty Dog liczy na kontynuowanie serii

Bruce Straley podzielił się w wywiadzie dla GamesRadar swoimi oczekiwaniami odnośnie do ewentualnej kontynuacji serii Uncharted. 

Choć Uncharted 4: Kres Złodzieja zdawało się zamykać historię Nathana Drake'a, to podobne wnioski można było wysnuwać po ukończeniu trzeciej części. Nawet jeśli jednak przygody lubianego bohatera dobiegły końca, to Naughty Dog udowodniło, że jest w stanie zrobić świetną grę w uniwersum, nawet bez niego. Mowa oczywiście o Uncharted: Zaginione Dziedzictwo.

Studio przyzwyczaiło nas, że gdy w tytule znajdzie się "Uncharted", to poziom produkcji będzie wyjątkowo wysoki. Nie może więc dziwić fakt, iż nie milkną głosy, które cały czas liczą na kontynuacje. Podobne nadzieje ma Bruce Straley, były reżyser z Naughty Dog, który stwierdził, że jest jeszcze mnóstwo okazji, na rozwój serii:

Bardzo chciałbym zagrać w kolejną grę o Nathanie Drake'u albo chociaż w taką, która będzie miała miejsce w tym świecie, ale z innymi bohaterami. Myślę, że wciąż jest w nim wiele potencjału. Chciałbym jednak, aby zostało to zrobione czerpiąc z zamysłu, który pchaliśmy w Uncharted 2 - wszystkie spójnie, trzymając się kupy i w pełni grywalne. Co więcej, chciałbym, aby gracze mogli podejmować wybory, które później wpłyną na ich przygody.

Były pracownik studia zasugerował, iż dobrym pomysłem może być oddanie graczom dużej dowolności i swobody w wyborze ścieżki, którą zechcą podążyć:

Jak sprawić, aby gracze poczuli, że to oni są tymi, którzy odkrywają wszystko z Nathanem inaczej, niż dać im wpływ na przygody? Myślę, że szansa na wykorzystanie tych mechanik w grze tego typu brzmi znakomicie. Wiecie, grać znanymi postaciami i mieć prawdziwą dowolność - nie mówię tylko o otwartym świecie.

Na koniec podsumował to, czego właściwie oczekiwałby po ewentualnej, następnej części:

Myślę, że Madagaskar jest znakomity. Gdyby połączyć takie projektowanie etapów z poziomem tamtej [Uncharted 2 - dop. red.] i jeszcze włożyć w to otwartość wyborów... 

Co Wy myślicie? Chcielibyście jeszcze jedną część przygód Nathana Drake'a albo kolejny spin-off? A może jesteście wśród tych, którzy woleliby zostawić pozamykane sprawy? Dajcie znać w komentarzach! 

Więcej o tej marce przeczytasz na naszym portalu:

Źródło: https://www.gamesradar.com/uk/ex-naughty-dog-director-bruce-straley-describes-what-hed-want-from-uncharted-5/

Tagi: Naughty Dog Sony Computer Entertainment Uncharted 4: Kres Złodzieja