Tytus Stobiński Tytus Stobiński 07.10.2019 15:10
Fallout Legacy Collection
1060V

Fallout Legacy Collection nie trafi na nasz rodzimy rynek. Niezrozumiała decyzja Bethesdy

Niedawno w sieci pojawiła się informacja, że Bethesda zamierza wypuścić kolekcję wszystkich wydanych na komputery osobiste odsłon serii Fallout. Dziś mamy już oficjalną informację od studia, ale powstrzymajcie się z odkorkowaniem szampana.

Dziś otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie z ramienia samej Bethesdy, że Fallout Legacy Collection faktycznie znajduje się w planie wydawniczym firmy i ujrzy światło dzienne już 25 października. W skład kolekcji wejdą odpowiednio Fallout, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3 GOTY, Fallout: New Vegas Ultimate Edition oraz Fallout 4 GOTY. W zestawie zabraknie niestety Fallout 76. Nie jest jasne czemu najnowsze dziecko Bethesdy nie znajdzie się w pudełku, ale być może koszt wytłoczenia wszystkich płyt, na jakich umieszczono by łatki do produkcji - przekroczyłby samą cenę kompilacji.

Niestety, jeśli już wyciągaliście Wasze karty bankowe by dokonać zamówienia, to muszę ostudzić Wasz zapał. Jak ponformowała korporacja, zestaw zostanie wydany jedynie na terytorium Wielkiej Brytanii oraz Niemiec. Skąd taka decyzja nie wiemy, jednak prawdopodobnie szersza skala przedsięwzięcia mogłaby nie być dla firmy opłacalna. Wystarczy jednak przejrzeć listę komentarzy, by zobaczyć, że wielu graczy nie jest zadowolonych z podjętego wyboru.

A my w najbliższym czasie nie powinniśmy oczekiwać od Bethesdy niczego więcej, poza aktualizacjami do wspomnianego Fallouta 76. Twórcy serii The Elder Scrolls co prawda pracują nad jej kolejnym rozdziałem, jednak ten, nieprędko ujrzy światło dzienne. To samo tyczy się Starfield, czyli gry, która spędza sen z oczu Todda Howarda, a nie do końca wiadomo o czym będzie.

Warto również przeczytać na naszym portalu:

Tagi: Bethesda fallout fallout 2 fallout 3 Fallout 4 Fallout Legacy Collection Fallout Tactics