Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.09.2019 20:53
Hełm z Fallout 76 zagraża życiu graczy
4662V

Hełm z Fallout 76 zagraża życiu graczy. Pleśń może być „śmiertelnie niebezpieczna”

Amerykańska Komisja Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich nawołuje wszystkich klientów specjalnego hełmu z Fallout 76 o nie używanie gadżetu i jak najszybsze zwrócenie go do odpowiednich sklepów. Przedmiot może zawierać niebezpieczną dla zdrowia pleśń.

Fallout 76 otrzymał wypasioną Edycję Kolekcjonerską z między innymi hełmem, jednak liczba egzemplarzy była mocno ograniczona. To właśnie z tego powodu zdecydowano się przygotować drugi produkt – za około 150 dolarów zainteresowani mogli nabyć pełnowymiarowy gadżet, który trafił do 20 000 graczy.

Amerykańska Komisja Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich wydała oświadczenie – twórcy hełmu użyli materiału, który może zawierać śmiertelnie niebezpieczną dla użytkowników pleśń. Szczególnie narażone są osoby z uszkodzonym układem odpornościowym, uszkodzonymi płucami lub alergią na pleśń.

Specjaliści zalecają wszystkim klientom, jak najszybsze zwrócenie gadżetów do sklepów (GameSpot), gdzie otrzymają pełny zwrot pieniędzy. Sytuacja jest o tyle poważna, że nawet sam GameSpot zaczął kontaktować się z klientami, by ostrzec ich przed niebezpiecznym przedmiotem.

Należy na pewno zaznaczyć – problemem nie są hełmy dostępne w Edycji Kolekcjonerskiej, a specjalne gadżety przygotowane dla graczy, którzy nie mogli kupić EK.

Więcej o grze Bethesdy:

Źródło: https://www.destructoid.com/gamestop-exclusive-fallout-76-power-armor-helmets-recalled-over-mold-scare-567811.phtml

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios Fallout 76

Nie przegap