Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.09.2019 16:54
Obsidian Entertainment Nowe IP
678V

Obsidian Entertainment pracuje nad wysokobudżetowym RPG. Twórcy szukają specjalistów

Twórcy Fallout: New Vegas, Pillars of Eternity, Tyranny oraz The Outer Worlds pracują już nad kolejnym tytułem. Obsidian Entertainment poszukuje specjalistów, którzy pomogą stworzyć nowego RPG-a.

Obsidian Entertainment może w przyszłych latach okazać się jednym z najważniejszych zespołów Microsoftu. Twórcy właśnie kończą prace nad nieźle zapowiadającym się The Outer Worlds, korporacja wprost mówi o możliwym rozwinięciu młodego IP, a deweloperzy już pracują nad nowym tytułem.

W Sieci pojawił się szereg ogłoszeń o prace, w których Obsidian Entertainment poszukuje deweloperów dla „następnej, światowej klasy gry RPG” - takie słowa mają skusić między innymi specjalistę od interfejsu użytkownika, który otrzyma szansę pracy nad nową grą.

W kolejnym miejscu firma wspomina o „ wysokobudżetowym RPG”, który został także nazwany „kolejną wielką, wieloplatformową grą RPG”, ale już teraz warto studzić oczekiwania fanów PlayStation – bardzo możliwe, że tytuł trafi już wyłącznie na Xbox Scarlett oraz PC. W swoim czasie Microsoft wspomniał, że jego zespoły mogą pracować nad grami na różne sprzęty, ale najważniejsze IP mają trafiać wyłącznie na sprzęty kojarzone z Microsoftem.

Informacje ujawnione w ogłoszeniu o prace dla twórcy walki pozwalają sugerować, że tajna produkcja otrzyma pierwszoosobowe pojedynki (walka wręcz), a programista sieciowy ma pomóc w przygotowaniu trybu multiplayer.

Nie możemy aktualnie liczyć na konkrety od Microsoftu, ale możecie mieć pewność, że Obsidian Entertainment rozwija już kolejny projekt, który w przyszłości pewnie trafi już na Xbox Scarlett oraz komputery osobiste.

Na naszym serwisie przeczytacie również:

Źródło: https://gamingbolt.com/obsidian-entertainment-hiring-staff-for-its-next-world-class-rpg-with-melee-combat-and-multiplayer

Tagi: Microsoft Obsidian Entertainment xbox xbox scarlett