Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 06.10.2019 15:30
Matrix z dwoma filmami
1542V

Matrix. Warner Bros planuje dwa nowe filmy w uniwersum

W sierpniu bardzo głośno było o tworzeniu kolejnej części Matrixa. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas nie jeden, a dwa filmy z uniwersum, za które odpowiedzialne będzie Warner Bros.

Od kilku tygodni mamy potwierdzone informacje, iż czwarta część Matrixa powstaje za sprawą Lany Wachowski, która pisze scenariusz oraz odpowiada za reżyserię projektu. Co więcej, wystąpią w niej Keanu Reeves oraz Carrie-Anne Moss, którzy ponownie wcielą się w role Neo i Trinity.

Informacje te gryzły się jednak z tymi, które mówiły o pracach nad Matrixem ze strony Zaka Penn'a. Od lat mówiło się o tym, że pracuje on nad filmem z tego cyklu sci-fi, więc zaskoczenie fanów było całkowicie słuszne. Jak się okazuje, nie były to tylko plotki. Wszystko potwierdził sam twórca filmowy. Zak napisał na swoim Twitterze:

Ludzie wciąż pytają, więc pozwólcie, że wyjaśnię. Są dwa projekty #Matrix w Warner Bros. Napisałem jeden, który ma miejsce nieco wcześniej w uniwersum. Lana Wachowski pracuje nad sequelem, z którym nie mam nic wspólnego, ale nie mogę się doczekać, aby go ujrzeć. Żaden z filmów nie jest rebootem. 

Informacja ta bez dwóch zdań ucieszy największych fanów. Wygląda na to, że w przyszłości nie pojawi się tylko jeden film ze świata Matrixa, a co więcej - jeśli te okażą się sukcesem, pewne jest to, że przyjdzie nam oglądać kolejne. Trzymamy kciuki za świetną jakość!

Przeczytaj także:

Źródło: https://comicbook.com/movies/2019/10/05/two-different-matrix-films-in-development-warner-bros-zak-penn/

Tagi: Keanu Reeves Matrix Wachowski Zak Penn