Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 23.06.2019 17:31
Matrix. Kolejne plotki sugerują powrót znanej serii, a za kamerą staną twórcy oryginału
1981V

Matrix. Kolejne plotki sugerują powrót znanej serii, a za kamerą staną twórcy oryginału

Trylogia Matrix odmieniła oblicze kina akcji i znacząco wpłynęła także na rynek gier wideo. Teraz po blisko 20 latach seria ma szansę powrócić na srebrny ekran, a za kamerą stanąć mają same siostry Wachowskie.

Matrix ma w sobie niemalże nieskończony potencjał na rozwój, którego z szacunku do oryginalnej trylogii nikt nie chciał brać na swoje barki, gdyż jest to naprawdę bardzo ciężkie brzemię.

Dark, sezon 2 – recenzja serialu. Przeszłość i przyszłość w jednym stały domu

Coraz więcej jednak słyszymy plotek o tym, że twórcy oryginału, niegdyś bracia, zaś dziś siostry Wachowskie, podjęły się tegoż wyzwania i rozpoczęły pracę nad zupełnie nową opowieścią osadzoną w znanym uniwersum. Świeże pogłoski o nowym Matriksie pochodzą z portalu Discussing Film, gdzie ukazała się pewna publikacja sugerująca, iż niejaki Chad Stahelski rzeczywiście nie kłamał mówiąc o powrocie marki na srebrny ekran.

Nowy Matrix - siostry Wachowskie stworzą film

Według nowych informacji autorem scenariusza ma zostać Zak Penn (Player One, X-Men: Ostatni Bastion), zaś za kamerą w roli reżysera stanie sama Lana (dawniej Laurence) Wachowski. Co jest w tym wszystkim najważniejsze, ma to być zupełnie nowa opowieść w świecie Matriksa, więc odpada w tym przypadku remake, a jak możecie pamiętać, parę lat temu mówiono o prequelu ukazującym młodego Morpheusa.

Nowy Matrix to prequel?

I jak się okazuje, ówczesne plotki mogą okazać się prawdziwe, albowiem w jedną z głównych ról wcielić się ma tu Michael B. Jordan, aktor znany przede wszystkim z filmowej serii Creed. Jeśli wszystkie informacje się zgadzają, to właśnie on zmierzy się z rolą wykreowaną przez Laurence'a Fishburne'a.

Tagi: matrix siostry wachowskie Wachowski

Nie przegap