Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.09.2019 15:41
Matrix 4
4122V

Matrix 4 z pierwszymi szczegółami. Wkrótce ruszą prace na planie

Ekipa odpowiedzialna za „Matrix 4” nie zamierza czekać. Już wkrótce Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss trafią na plan, by uczestniczyć w nowej produkcji, więc z tej okazji twórcy zdradzili kilka informacji dotyczących filmu.

„Matrix 4” oficjalnie powstaje. Za reżyserię oraz produkcję odpowiada Lana Wachowski, a już wkrótce możemy liczyć na pierwsze informacje z planu, ponieważ aktorzy rozpoczną nagrywanie scen w lutym 2020 roku.

Production Weekly potwierdziło zakończenie prac nad historią, a główną areną prac będzie Chicago, jednak aktualnie nie potwierdzono pełnej listy lokalizacji, w których będą kręcone wszystkie sceny.

Sam scenariusz został napisany przez trzy osoby: Aleksandar Hemon i David Mitchell współpracowali z Laną nad wydarzeniami – sytuacja jest o tyle interesująca, że Hemon oraz Mitchell to pisarze, którzy nie mają wielkiego, filmowego dorobku. Pisarze pracowali z Laną przy „Sense8”. Twórcy aktualnie nie chcą zdradzać oficjalnej nazwy, ale Warner Bros. określa produkcję jako „Project Ice Cream” - jest to dość zabawna nazwa kodowa, która została potwierdzona przez wytwórnię.

Przedstawiciele Warner Bros. podkreślili także, że Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss zostali zakontraktowani i na pewno zobaczymy ich na ekranie. Aktorzy ponownie wcielą się w Neo oraz Trinity.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://comicbook.com/movies/2019/09/08/the-matrix-4-working-title/

Tagi: film lana wachowski Matrix Matrix 4